Güncel

Kar nedeniyle okullar tatil edildi! 35 yılın en şiddetli yağışı geliyor

35 yılın en şiddetli kar yağışının beklenmesiyle önlemler alınmaya başlandı. Bu önlemlere kapsamında okulların da tatil edilmesi yer alıyor. İşte detaylar.

Kar nedeniyle okullar tatil edildi! 35 yılın en şiddetli yağışı geliyor

İstanbul Perşembe gününden itibaren etkisini hissettirecek olan bir şiddetli yağış bekleniyor. Sibirya soğuklarıyla birlikte gelen yağış şehri etkisi altına alacak. 35 yılın en şiddetli yağışı olacağı söylenen kar yapışı için şimdiden önlemler alınmaya başlandı. Yapılan "Karla Mücadele Hazırlık Toplantısı" neticesinde de bir karara varıldı. Bu karar neticesinde okullar perşembe ve cuma tatil ilan edildi.

Kar nedeniyle okullar tatil edildi! 35 yılın en şiddetli yağışı geliyor

kar

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nen gelen açıklamaya gör Balkanlar ve Karadeniz üzerinden gelen soğuk hava nedeniyle hafta ortasına kadar aralıklarla yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışlar etkisini artıracak. 9 Mart Çarşamba yüksek kesimlerde, 10 Mart Perşembe kent genelinde karla karışık yağmur ve kar şekline dönerek, hafta başına kadar zaman zaman kuvvetli bir yağış bekleniyor. 

İBB Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) ise hafta başında etkisini gösteren Sibirya kökenli soğuk hava dalgasının, nemin de etkisiyle yağışa dönüşeceğini, ocak ayında görülen kar kalınlıklarına ulaşılabileceğini belirtmişti.

Geçtiğimiz aylarda da kuvvetli kar yağışının etkisi altında kalan İstanbul bir kaç günlüğüne adeta felç olmuştu. Bu sebeple önlemler alınmaya şimdiden başlandı.  Bu önemler kapsamında da okulların tatil edilmesi de yer alıyor. Şiddetli kar yağışı nedeniyle Perşembe ve Cuma günü okullar tatil edildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.