Neden böyle oluyor sorusunun kaba bir cevabı yok.

Trabzon’da bulunduğum 2 saatte 17 tane fıkra yaşayınca, ben niye burada sahneye çıkıp komiklik yapıyorum ki" şeklinde verdiği cevap, fıkra denince, neden Karadenizlilerin akla geldiğini anlatır nitelikte.

Ankara’dan ilk kez Trabzon’a gelen bir kişi, havalimanına otomobiliyle gelen ve şehrin yabancısı olan arkadaşıyla buluştuktan sonra, Trabzonlu tanıdıklarını telefonla arar.
Trabzonlu, her ne kadar gelip sizi alayım dese de misafirleri, "otomobillerinin olduğunu, tarif etmesi halinde, Boztepe’de olduğunu söyleyen arkadaşlarının yanına gelebileceklerini" söyler ve yola koyulurlar.

Tarif üzerine Yenicuma semtine kadar gelen bu kişiler, burada yolun ikiye ayrıldığını görünce, içinde bulundukları otomobilin camını indirerek, yol kenarındaki bir Trabzonlu’ya, "Boztepe’ye hangi yoldan gidebiliriz?" diye sorar. Trabzonlunun verdiği, "Şuradan dolmuş kalkıyor" cevabı, ilk kez kente gelenleri gülme krizine sokar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.