Karşınızda TOGG'un üretim bandı! Üretim başladı!

TOGG sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla üretim bandını duyurdu. İşte detaylar.

Karşınızda TOGG'un üretim bandı! Üretim başladı!

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), yerli araç üretiminden yeni görüntüler paylaştı. TOGG paylaştığı paylaşımda , "Hedeflerimizi adım adım gerçekleştiriyoruz. Yeni Lige yolculuğumuz hız kesmeden devam ediyor" ifadelerine yer verdi.

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG)'un yeni duyurusu sosyal medya hesaplarından geldi. Twitter üzerinden yaptıkları bir paylaşımla kısa sürede dikkat çeken TOGG üretime başlamış görünüyor.

Karşınızda TOGG'un üretim bandı! Üretim başladı!

Geçtiğimiz günlerde TOGG bir Alman televizyon kanalında gündem oldu. Alman Televizyon Kanalı ZDF, “Türkiye’nin Otomobili, Tesla ve Volkswagen’e rakip mi?” başlığııyla TOGG'u tanıttı. "Türkiye’nin gücünü birleştirerek iddialı bir hedefe doğru ilerlediğine dikkati çekerken Türk üretimi elektrikli SUV modelinin gelecek yılın sonunda banttan inecek" ifadelerine yer verildi.

TOGG Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş "Sadece araba yapmıyoruz. Akıllı bir cihaz yapıyoruz." "Yalnızca elektrikle çalışan değil, aynı zamanda evdeki akıllı telefonlardan akıllı kahve makinelerine kadar bir uygulama aracılığıyla diğer bileşenlerle dijital olarak ağa bağlanabilen bir otomobilin prototipini gururla sunuyoruz" ifadelerini kullandı. TOGG'un yeni paylaşımı sosyal medyada da kısa sürede popüler oldu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Türkiye'nin 2022 yılına kadar kendi elektrikli otomobilini yapacağını duyurmuştu. TOGG'un konu olduğu Alman kanaldaki haberde, Karakaş’ın 27 yıl boyunca Alman otomotiv tedarikçisi Bosch için çalıştığına da yer verildi.