Kart kullanırken en sık yapılan 10 hata! - Page 1

Siz siz olun bunları yapmayın;

Kart kullanırken en sık yapılan 10 hata! - Page 2

1. İhtiyaç Olmamasına Rağmen Kart Almak: “Bankaların ısrarlarına dayanamayarak kredi kartlarını aldım. Farklı bankalara ait en az 5 tane kredi kartım oldu. Hepsi cüzdanımda duruyordu ama sadece ikisinden alışveriş yapıyordum. Yıl bitiminde tüm bankalar borç gönderdi. Hepsine kart aidatı ödemek zorunda kaldım. Hatta önceki bir kart aidatını ödemediğim için icra mektubu dahi geldi. Belki ihtiyacım olur diye almıştım ihtiyacım olmadığı gibi borçlu çıktım. Kullandığım kartların da faizleri, hesap işletim ücretleri, aidatları ve masrafları harcamalarımdan daha fazla. Borç batağına girdim.”

Kart kullanırken en sık yapılan 10 hata! - Page 3

2. Kredi Kartı Borcunu Eksik Yatırmak : “Ödeyebileceğimden fazla harcama yaptım ve nakit çektim. Borcumu sürekli eksik yatırdım ve faizleri ile borcum sürekli katlandı. Aylık ödenmesi gereken tutarı ödeyemedim borcuma tüm borcum üzerinden faiz işletildi. Her ay borcum daha da katlandı. Şimdi ödeyemez duruma geldim.”

Kart kullanırken en sık yapılan 10 hata! - Page 4

3. Haberi Olmadan Kart Sahibi Olmak: “Kredi kullanırken imzalattıkları sözleşmede kredi kartı şartı koymuşlar. İmza atarken onu da kabul etmişim ama haberim yok. Kargodan kart geldi hiç kullanmadım. Birkaç sene sonra kullanmadığım karta icra geldi. Kredi kartı aidatı işletilmiş. Bankalar kredi kullanan vatandaşlara kredi kartı şartı koyuyor mağdur ediyor.”

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.