Güncel

Kedi merdivenlerden aşağı mı iniyor yukarı mı çıkıyor? İşte cevabı!

Sosyal medayada en çok merak edilen sorunun cevabı burada!

Kedi merdivenlerden aşağı mı iniyor yukarı mı çıkıyor? İşte cevabı!

Perşembe günü sosyal medyada bir kedi resmi yayınlanmaya başladı ve bu resim kısa sürede sosyl medyanın bir numaralı konusu oldu. Yayınlanan resimde kedi merdivenlerde görünüyor. Ancak kedinin merdivenden iniyor mu yoksa çıkıyor mu belli değil. Sosyal medyada konu ise kedinin merdivenlerden iniyor mu yoksa çıkıyor mu oldu.

1428744826_azep79x700b.jpg

Sosyal medyada patlama yapan bu resim insanları aşağı iniyor ve yukarı çıkıyor diye ikiye böldü. Kimisi kedinin yukarı çıktığından eminken diğer kısım ise aşağı indiği yönünde iddiada bulundu. Business Insider sitesi kedinin aşapı indiğini iddia ediyor ve bunu kanıtlayacak bazı görüntüler yayınladı.

Sonraki sayfalarda sitenin kademe kademe kedinin aşağı indiğini kanıtlayan görsel ve açıklamayı inceleyebilirsiniz.


Birincisi, merdiven boşluğunun mimarisine bakmak. Merdiven basamaklarının yan yükseltici kısmında çakıllı bir dokuya sahip.1428744845_stair-explainer-1.jpg

Çakıllı doku gerçek merdivenlerde bu şekilde görünür.

1428744900_pebbled-texture.jpg

Eğer yakından bakarsanız, merdiven basamaklarının sarkan kısımlarında kediye ait hafif bir gölge olduğunu görürsünüz. Bu da kedinin aşağı indiğinin bir kanıtı çünkü üst kattaki iniş sırasında bu gölge oluşur. Ayrıca basamaklardaki çıkıntı yukarıya çıkışta olursa insanların takılıp düşmesine neden olabilir ve bu çıkıntılar genelde inş yönünde yapılır.

1428744926_shadows-11.jpg

Basamakların tuğla çimentolu / yan duvarlarında ayakların bastığı iniş üstüne taş yerleştirilir ve genelde açık gri şeklinde ögelerdir. Aşağıdaki resim de buna bir örnek gösterilmiş.

1428744947_bricks-and-rocks.jpg

Son olarak kedinin iniş pozisyonu. Aşağıdaki videoda bir kedinin aşağı inerken kuyruğunu ne şekilde tuttuğu görülüyor. Bu da kedinin aşağı indiğine dair bir kanıt olarak gösteriliyor.

Peki sizce kedi aşağı mı çıkıyor yukarı mı?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.