Güncel

Keylogger'dan kurtulma yöntemi

Keylogger eğer sistem yöneticisinin bilgisi dahilinde yüklenmişse tamamen sistem güvenliği için çalışmaktadır. Fakat bu yazılım veya donanım sistem yöneticisinin bilgisi olmadan yüklenmişse tamamiyle saldırı ve casusluk amacı taşır.


KEYLOGGER İÇİN PROGRAMSIZ ÇÖZÜM : Evet arkadarşlar ilk önce pc nizde keylogger olup olmadığını nasıl anlarız bunu acıklıyorum: CTRL+ALT+DELETE'ye basın ve oradan işlemLere gelin orda services.exe Vardır bunun yanında SYSTEM yazması lazım Eğer SYSTEM değilde yanında Kullanıcı ismi yazarsa Örn: ADMİN gibi anlayın ki pc nizde keylogger var !
1324125673_images-1.jpg

KEYLOGGER'DEN KURTULMA:

1.ilk önce Başlat/Çalıştır/msconfig Bunu yazın ordan başlangıca gelin ve bütün işlemleri devre dışı bırak de sonra pc nizi yeniden başlatın

2.Bilgisayarım/C/windows/system e gelin ordaki services.exe i silin

3.Sonra yine Calıştır/msconfig a girin tekrar başlangıc bütün işlemleri uygulaya tıklayın Ve pc nizi yeniden başlatın Ve artık keylogger dan kurtuldunuz!...

İsterseniz CTRL+ALT+DELETE ye gir işlemlere gel services.exe in yanına bakın Yanında SYSTEM yazar.

Yorumlar
Barış
ABİ BENDE İŞLEM DİYE BİR ŞEY YAZMIYOR LÜTFEN YARDIM EDİN :(
Cevapla
miso
ABİ PLS CEVAP VER BEN BU KEYLOGGERDAN FORMATLA KURTULABİLİRMİYİM?
Cevapla
:d
Antivirüs al formata yatıracanağın parayla premium antivirüs al güçlü tarama yaptır zaten virüsü her türlü siler
Misafir
bilgi için teşekkürler, bahsettiğin işlem win7 için de geçerlimi. Teknolojioku : Geçerlidir.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.