Güncel

Kim Dotcom, Megaupload'u yeniden açacak

Kim Dotcom, internet ve dosya paylaşım dünyasının devleri arasında yer alan Megaupload'u yeniden açacağını duyurdu.

Kim Dotcom, Megaupload'u yeniden açacak

2012 yılında ABD Federal savcıları tarafından, korsanla mücadele yasasının ihlali sebebiyle Megaupload'a baskın yapılmıştı.
Megauplad içerisindeki korsan yazılımlar ile 500 milyon dolarlık zarara sebebiyet vermekle suçlanmış, bu yüzden 175 milyon dolar gelir elde ettiği öne sürülen Kim Dotcom için 45 yıla kadar hapis cezası istenmişti.

Bir dönemin popüler dosya barındırma servisi 2017'de orijinal kullanıcı veri tabanıyla yeniden faaliyete geçecek. Servisin kurucusu Kim Dotcom, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla gelişmeyi duyurdu.

Megaupload comes back on January 20th 2017, the 5th anniversary of the raid. It will be better than the original and it will feel like home.

— Kim Dotcom (@KimDotcom) 10 Temmuz 2016

Kullanıcılarına ücretsiz 100 GB'lık alan
Yeni Megaupload, kullanıcılarına ücretsiz 100 GB’lık bir alan sunacak. Veri transfer sınırı olmayacak ve kullanıcılar farklı cihazlar arasında verilerini istediği şekilde senkronize edebilecek.

Kim Dotcom şu anda Yeni Zelanda'da yaşıyor ve ülkesine suçlu olarak teslim edilmemek için bir dava sürdürürken, korsanlık ve telif hakkı ihlalleri konusunda da davalara devam ediyor.

Kapatılmadan önce milyonlarca kullanıcıya ulaşan Megaupload'un aynı kullanıcı sayısına ulaşıp ulaşamayacağı şimdiden merak konusu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.