Güncel

Kim Kardashian da kripto para mağduru oldu!

Kim Kardashian'a sahte kripto para birimini takipçilerine tanıttığı için dava açıldı! Davanın 7 Ocak tarihinde mahkemece dosyalandığı belirtildi.

Kim Kardashian da kripto para mağduru oldu!

Daha önce ABD'li reality şov yıldızı Kim Kardashian'ın, sosyal medya hesabından 'sahte Ethereum' reklamı yapması İngiltere'de tepkilere ve kripto para dolandırıcılığı konusunda uyarılara neden olduğunu siz değerli okuyucularımız ile paylaşmıştık. Olay tepki ile kalmadı ve Kim Kardashian'a sahte kripto para birimini takipçilerine tanıttığı için davalık oldu!

Kim Kardashian da kripto para mağduru oldu!

Bilindiği üzere kripto para birimi alanında meydana gelen dolandırıcılıklar, her geçen gün giderek daha da artıyor ve neredeyse her hafta yeni bir haber duyuyoruz! Ancak artık yatırımcılar mağduriyetleri ile ilgili meseleleri kendi ellerine almaya başlıyor gibi görünüyor.

New York'ta ikamet eden Ryan Huegerich ve diğer davacılar, Cambridge'de katıldığı bir konferansta 'sahte Ethereum' (Ethereum Max) reklamı yapan Kim Kardashian Floyd Mayweather Jr ve Paul Pierce aleyhine Kaliforniya bölge mahkemesi aracılığı ile toplu dava açtılar. Dava 7 Ocak tarihinde mahkemece dosyalandı.

Kardashian, haziran ayında 200 milyondan fazla takipçisi olan Instagram hesabından yaptığı paylaşımda Ethereum Max'in reklamını yapmıştı. Yatırımcıların ise bu reklam sonrasında 14 Mayıs 2021 ve 27 Haziran 2021 arasında bu kripto paradan bir miktar satın alarak sahip olmuşlardı.

New York'ta ikamet eden Huegerich ise, (Ethereum Max) reklamı yapan Kim Kardashian'a dava açmanın yanı sıra, EMAX tokenlerinin arkasındaki henüz tanımlanamayan ticari kuruluşa da dava açtı. Şikayet ile ilgili "Davacı, idari davalıları keşfederek uygun kurumsal davalıyı belirleyecektir". açıklaması yapıldı.

Yorumlar
Fenası nar
Bir 3 dakika pislik filmi çeker sorun değil dışı şeytana
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.