Güncel

Kıyamet kopacak diye gemi yaptı!

Kıyamet korkusu gemi yaptırdı.

Kıyamet kopacak diye gemi yaptı!

Yeni gelen haberlere göre, Çin'de 21 Aralık'ta kıyamet kopacağı iddialarını içeren broşür, DVD ve diğer basılı yayınları halka dağıtan 100'den fazla kişi, topluma korku salma ve kaos ortamı oluşturma suçlamalarıyla gözaltına alındılar.

Daha öncede Çin'in orta kesimindeki Hıbey eyaletinin Vuhan şehrinde caddelerde bağırarak "21 Aralık'ta dünyanın sonunun geleceğini" iddia ederek broşürler dağıtan 5 kişi tutuklanmıştı.

1355835739_gemi.jpg

Başka bir ilginç haberde Çin'in batısındaki Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde yaşayan Lu Cınghay isimli bir Çinlinin kıyamet iddialarının etkisinde kalarak 21 metre uzunluğunda ve 6 metre yüksekliğinde bir gemi inşa etmesi oldu. Lu, geminin yapımı için tüm servetini harcadığını söyledi ve  "21 Aralık günü dünyanın sonu gelecek ve ben, o gün kendimi ve ailemi bu gemi sayesinde yok olmaktan kurtaracağım" dedi.

Ülkenin en yaygın sosyal paylaşım sitesi Veybo'da ise kullanıcılar, 21 Aralık günü hava tahmin raporunda, "sıcaklığın 999 derece olacağı ve gökten ateş topları yağacağı" şeklinde iddiaların bulunduğu paylaşımlar yapmıştı.

Diğer ilginç bir olaysa Çinlilerin mal varlığını bağışlaması ya da kıyamet kopacağı varsayımıyla servetlerini harcayarak "son günlerini" keyif içinde geçirmeye çalışması oldu.

Yorumlar
cuvalci
uzay zaman suprizlerle dolu her an her sey olabilir ogrendikce bilmediklerimizin katlanarak arttigini unutmayalim
Cevapla
Kotila
Ya ne olacak bu inançsızların hali :) Bazan aciyorumda
Cevapla
Misafir
bosuna yaptirmis
Cevapla
ibrahim
kafirin aklı olsa iman ederdi
Cevapla
salk
hz.nuh 'u unutmayalim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.