Kıyamet senaryolarına bir yenisi eklendi! - Page 1

Dünya Böcek Mi Yiyecek?
ABD merkezli bir araştırma kuruluşunun hazırladığı rapora göre, küresel kıtlığa 35 yıl kaldı. Euromonitor International isimli kuruluşa göre ise hızla artan nüfusa sahip ülkeler aç kalmamak için böcek yemek zorunda kalacak ve şimdiden bu işin altyapısını hazırlayıp böcek üretimi için kolları sıvamak gerekli.

Kıyamet senaryolarına bir yenisi eklendi! - Page 2

Atılan Yiyecekler Hesap Ediliyor Mu?
Dünyada yılda 13 milyar ton (650 milyon tır) yiyecek çöpe atılırken açlıktan bahsetmek bazı çevrelerce saçma bulunuyor. Dünyada üretilen gıdanın büyük bölümü gelişmiş ülkelerde israf ediliyor deniyor ve bugün ki gıda üretimin aslında 20 milyar insanı besleyebilecek kadar çok olduğu iddia ediliyor.

Kıyamet senaryolarına bir yenisi eklendi! - Page 3

Nüfus Artışı Savaş Getirecek Mi?
Önümüzdeki 40 yıl içinde iklim değişikliği nedeniyle artacak olan doğal afetler, kuraklık, yükselen deniz seviyeleri ve giderek azalan su ve yiyecek kaynaklarından dolayı çıkacak çatışmaların bir milyar kadar insanı yurtlarından ayrılmak zorunda bırakacağı tahmin edildiği söyleniyor.

Kıyamet senaryolarına bir yenisi eklendi! - Page 4

Daha Önce Robert Malthus Da Aynı İddiayı Ortaya Atmıştı
1789 yılında Robert Malthus azalan kaynakların açlığa sebep olmaması için alt sınıflardaki insanların yapılan planlamayla sabit nüfusta tutulması fikrini ortaya atmış ve bir çok destekçi bulmuştu. Maltus, dünyanın 1,5 milyar insanı besleyemeyeceğini iddia etmişti ancak şu an dünya 7 milyar insanı besliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.