Kobe Bryant Apple'a mı transfer oluyor?

Bazen gerçekten ürünlerin popülerliğini ön plana çıkarmak için popüler bir kamu figürü gerekebiliyor.

Kobe Bryant Apple'a mı transfer oluyor?

Bazen gerçekten  ürünlerin popülerliğini ön plana çıkarmak için popüler bir kamu figürü gerekebiliyor. Güney Koreli Samsung firması teknolojik ürünlerini tanıtmak süretiyle geçmişte ünlü basketçi Lebron James ile işbirliği yapmıştı. Anlaşılan Samsung'un rakibi Apple'da bu sefer aynı şeyi yapacak gibi görünüyor.

Apple'ın ürün bilgilerini sızdırmasıyla tanıdığımız muhbir 9to5Mac sitesi, eşi Vanessa ile Los Angeles Lakers yıldızı Kobe Bryant'ın Cupertino merkezli Apple'ın Kaliforniya'daki Infinite Loop kampüsünde görüntülendiği bir fotoğrafı yayınladı. Söylentilere göre Kobe ve eşi yaklaşan yeni ürünler üzerinde tartışmak için Jony Ive'nın ekibi ile bir araya geldiği belirtiliyor. Tabiki bu durum yeni ürünler neler olacak sorusunu akıllara getiriyor. Bu cevapların başında firmanın daha önce üzerinde çalıştığı iWatch olabilir. Veya Apple'ın iWatch dışında Hazıran ayında açıklayacağı Healthbook uygulaması bulunuyor ancak, şirket bir uygulama duyurmak için buna ihtiyaç duymayacaktır. Bana kalırsa Apple'ın asıl amacı, yeni akıllı telefonu iPhone 6 veya iPad modellerinin popülerliğini arttırmak için Kobe Bryant'ı kullanması daha öncelikli fikri olduğunu söyleyebilirim.

1400321269_img20140517125931.jpg

Ayrıca Kobe'nin Apple kampüsü ziyaretinin olası bir diğer nedeni ise, Apple ve Nike firmasının üzerinde çalıştığı yeni cihazlar olabileceği söylenmekte. Bilginiz gibi Kobe Bryant, Nike'ın reklam yıldızı ve Nike ile Apple arasında yeni giyilebilir teknolojik cihaz üretimi çalışmaları bulunuyor. Kobe Apple için mükemmel bir reklam yüzü olacak. Ancak, Lakers'ın yıldızı ABD pazarında Lenovo ürünlerinin elçisi konumunda da bulunuyor. Bu nedenle, Kobe'nin bir başka teknoloji şirketinde rol alacak olmasını görmek gerçekten ilginç. Son olarak Apple ve Kobe Bryant'ın danışmanının konuyla ilgili yorum yapmayı reddettiğini hatırlatalım. Bakalım ilerleyen günlerde konuyla ilgili ne tür gelişmeler yaşanacak.