Güncel

Konsol oyunları bilgisayarların önüne geçecek!

Geleceğine pek de parlak bakılmayan konsol oyunları bilgisayarın önüne geçecek.


Tabletler, akıllı televizyonlar ve bilgisayarlar nedeniyle geleceğine pek parlak bakılmayan konsol oyunları tepki mekanizması denilen yeni bir teknoloji ile ön plana çıkacak gibi duruyor.

Son dönemde akıllı televizyonlar ve tablet bilgisayarlar nedeniyle geleceğinden endişe duyulan oyun konsolları, önceden olduğu gibi bir kaç yıl boyunca tahtını korumaya devam edecek. Görüntü kalitesinin yüksekliği ile gerçeğe yakın macera deneyimi sunmayı hedefleyen konsollar, gelişen grafik seviyesi ile bilgisayarlara da neredeyse 5 yıllık bir fark attı. En çok tutulan oyun konsollarından olan Sony’nin PlayStation 4’ü (PS4) ve Microsoft’un Xbox One’ı, yeni teknoloji konusunda öncü durumda.

1369576384_girl-playing-kinect-xbox-360-game.png

Grafik ve ses gücü 10 kat fazla !

Video oyunu üreticisi Electronic Arts’ın Başkan Yardımcısı Rajat Taneja, şu anda piyasada kullanılan Xbox One ve PS4’ün en güçlü oyun bilgisayarlarından oldukça ilerde olduğunu belirtti. Yeni çıkacak konsolların daha önceki versiyonlarına nazaran 10 kat daha fazla ses ve görüntü kalitesi olacağını açıklayan EA Games bu plaftormlar için oyunlar hazırladıklarını da ekledi.

Oyun meraklılarını asıl heyecanlandıran yenilik ise önümüzdeki yıllarda kullanılacak olan " tepki mekanizması " oldu. PS3’te hareketli kumanda ile oyuna daha interaktif bir şekilde katılma imkanı sunan Sony’den sonra, Microsoft da Xbox Kinect ile, tüm kumandaları ortadan kaldırarak devrim niteliğinde bir yeniliğe imza atmıştı. Airrreal adı verilen teknoloji ile oyundaki efektlerin en gerçekçi şekilde kullanıcıya yansımasını sağlayacak. Mesela savaş oyunu oynayan bir kişi herhangi bir darbe aldığında karşısındaki basınçı hava makinasından darbe alacak.

Yorumlar
mansur
bir zahmet öyle olsun zaten adı üstünde oyun konsolu.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.