Güncel

Köpek yavrusuna yapılanlar sosyal medyada tepki çekti

Sakarya Sapanca'da ormanlık alanda dört ayağı kesilmiş olarak bulunan köpek yavrusunun hayatını kaybetmesi sosyal medyada büyük tepkiye yol açtı.

Köpek yavrusuna yapılanlar sosyal medyada tepki çekti

Bayramın birinci günü olan 15 Haziran'da Sakarya Sapanca Yüzevler Mahallesi mevkiinde vatandaşların bulduğu ve 4 ayağı kesilmiş olan minik köpek yavrusu yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

İstanbul'daki hastane yetkilileri sosyal medyada yaptıkları paylaşımda, " Gerçekten çok üzgünüz. Elimizden gelen her şeyi yaptığımız belirtmek isteriz. Maalesef talihsiz yavrumuzun o minik vücudu operasyonu kaldıramadı. Kendisini kaybettik" dedi.

İnsan yapmış olabilir

Köpek yavrusunun tedavisini yapan Veteriner Doktor Bertuğ Çiftçi, “Hayvandaki yaralara bakıldığında kesici bir aletle düz kesiklerin oluştuğu belli. Burada bizim düşüncemiz kemikleri kırabilecek tarzda balta gibi aletler olabileceği. Düzensiz kesikler yok. Bu da bize insan tarafından yapıldığını gösteriyor” diye konuştu.

Vali de açıklama yaptı

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Sapanca ilçesinde ormanlık alanda patileri kesilmiş halde bulunan ve tedavi altına alındıktan sonra ölen yavru köpeğe ilişkin, "İlk bulgular bir iş makinesinin köpeğin bacaklarını kopardığı yönünde. Çok yönlü araştırılıyor" dedi.

Yavru köpeği o halde görünce çok üzüldüğünü, kendisinin de hayvan beslediğini dile getiren Balkanlıoğlu, "Şiddetle kınıyorum. Gerek adli gerek idari ne işlem varsa bu işin sorumluları hakkında her türlü cezayı uygulayacağız. İş makinesi operatörü de olsa gerekli cezayı uygulayacağız." dedi.

Twitter'da trend topic oldu

Önce Sakarya'da ardından İstanbul'da yapılan müdahale ve ameliyatlara rağmen kurtarılamayan minik köpek ile ilgili olarak sosyal medyada #HayvanaSiddetSuctur etiketi ile başlayan tepkiler çığ gibi büyüyor. Onbinlerce kişinin destek verdiği etiket altında paylaşılan mesajlarda minik köpek yavrusuna yapanların cezasının verilmesi de isteniyor.

Haber hazırlandığı saat itibariyle bu etiket altında paylaşımlar halen devam ediyordu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.