Güncel

Kore Hükumetinden Apple'a ince ayar!

Kore Hükumeti ile Apple arasında iade anlaşmaları üzerinden gerginlik yaşanıyor.


Apple ve Samsung arasındaki rekabet geçtiğimiz aylarda biten telif haklarının ihlalleri sırasında şirket düzeyini aşarak ülke mahkemelerine taşınmıştı. O ülkenin mahkemesi ayrı karara imza atarken diğer ülkenin mahkemesi ayrı karara imza atabiliyordu.

Bu gün geldiğimiz noktada ise iki firmanın gerginliği Hükümetlere de yansıdığını görüyoruz. Bu gerginlik iki ülke arasında bir soğuk savaşı da başlatmak üzere.

Kore Hükümeti Apple’dan geri iadelerle ilgili şartnamelerini değiştirmesini istedi. Apple ise söz konusu şartnamelerin tüm dünyada aynen uyguladığını belirtse de uluslararası yaşanan bazı iade problemlerinden dolayı birçok Korelilin bu süreçte mağdur edildiği belirtilmektedir.

Apple’ın bu değişiklikleri yaptıktan sonra kullanıcılara bir mail ile durumu bildirmesi gerektiğinin altı çizilirken Apple’ın bu bağlamda büyük yeniliklere gidebileceğinin de altı çiziliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.