SAÇ MAĞARASI
İnsanların altında yürüdüğü şeyler sarkıt değil, insan saçı. Türk Chez Galip`in koleksiyonunu görüyorsunuz, korkmayın o bir seri katil değil, sadece 16,000 saç yumağı toplamış.

1979`da başlayan bu koleksiyon, çömlekçi olan Galip`in işine ilgi çekmeye çalışması ile başladı. Müşterilerinden birer tutam saç toplayan Galip, bunları mağarasına asmaya başladı, bu da gerçekten ilgiyi arttırdı. Fakat bunu yaparken çığlık atan insanların kafalarından saçları kesmedi tabi ki, kibarca istedi.

Ürkütücü bu hobinin bir ilginç özelliği daha var. Galip saçları aldığı kişilerden aynı zamanda adreslerini de almış ve duvarlarda asılı, bu durumu daha da ürkütücü kılıyor.

SEODAEMUN HAPİSHANESİ TARİHİ MÜZESİ
Dünyada hayaletli olmayı en çok hak eden mekanlardan birisi Seul`daki bu hapishane. 1908`den 1945`e kadar Japon hükumeti muhalifleri burada topladı ve işkence etti. İkinci dünya savaşında Japonya yenildiğinde ise Seul hapishaneyi devraldı ve 1992`de müze yapana kadar kendi mahkumlarını burada muhafaza etti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.