Güncel

Koronavirüs aşısı için umut veren açıklama! Sonuçlar harika!

Koronavirüs aşısı için çalışmalar sürerken Çinli bilim insanlarından herkesi heyecanlandıran açıklamalar geldi. Buna göre denemeler umut verici.

Koronavirüs aşısı için umut veren açıklama! Sonuçlar harika!

İnsanoğlu olarak koronavirüs pandemisi ile uzun zamandır amansız bir mücadele veriyoruz. Virüsün kolay yayılma özelliği yüzünden çok hızlı bir şekilde dünyanın farklı noktalarına yayılması sonrasında pek çok ülkede karantina uygulamaları başlatılmıştı.

Özellikle uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ve diğer tedbirler bir nebze olsun işe yaradı ve salgın tam manası ile durmasa da yayılım hızı yavaşladı. Ancak bu, tehlikenin bittiği manası taşımıyor. Eğer rehavete kapılma durumu söz konusu olursa, koronavirüs için ikinci dalga ve üçüncü dalga ihtimalleri de bulunuyor. Bu anlamda insanlar aşının bulunmasını dört gözle bekliyor.

Koronavirüs aşısı için umut veren açıklama! Sonuçlar harika! - Resim : 1

Koronavirüs aşısı için umut veren açıklama! Sonuçlar harika!

Birçok uluslararası şirket koronavirüs aşısı için çalışmalarını sürdürürken, Çinli bilim insanları tarafından umut verici açıklamalar geldi. Buna göre BBIBP-CorV ismi verilen aşı, fareler ve maymunlar üzerinde denenmeye başlandı ve sonuçlar gerçekten de fazlasıyla memnun edici düzeyde oldu. Aşı yüksek seviyede antikor üreterek maymunlar, fareler ve tavşanların hücrelerinin enfekte olmasını engelliyor. Aşının insanlar üzerinde de denendiği biliniyor.

BBIBP-CorV isimli aşı için farklı denemeler de başlıyor. Hayvanlar üzerinde denendikten sonra fazlasıyla iyi sonuçlar veren aşının yüksek miktarda antikor ürettiği ve bunun enfekte olmayı engellediği savına varılıyor. Ayrıca aşının herhangi bir yan etkisine saptanmadığı da ifade ediliyor. İnsanlar üzerinde de denenmeye başlanan BBIBP-CorV isimli aşının bin kişilik insanın dahil olacağı bir test sürecine girmesi bekleniyor.

Yorumlar
yakup
BBIBP-CorV aşısını çinliler değilde türkler bulsaydı süper olurdu
Cevapla
Sevgi aslan
Şükürler olsun
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.