Koronavirüs yüzünden en çok zarar gören şirketler! - Page 1

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak tüm Avrupa’ya yayılan ve insanların yaşamıyla beraber ülke ekonomilerini de tehdit eden koronavirüs, durdurulamıyor. Etkisini 60 yaş ve üzerinde daha fazla gösteren salgının en çok etkilediği ülke ise hiç şüphesiz ki İtalya. Avrupa’nın en yaşlı nüfusuna sahip İtalya’da ölümler sürerken, salgının getirdiği ekonomik fatura da giderek ağırlaşıyor. Bazı vatandaşlar hükümeti hastalığı hafife almak ile suçlarken, yeteri kadar tedbirin alınmadığı üzerinde duruluyor.


Koronavirüs yüzünden en çok zarar gören şirketler!


Çok kolay bir şekilde kişiden kişiye bulaşabilen hastalık, birçok uluslararası şirketi de olumsuz etkilemiş durumda. Alınan tedbirlerle beraber sosyal yaşam durma noktasına gelirken, bu durum çok sayıda sektörün zor duruma düşmesine sebep oldu. Aralarında teknoloji devlerinin de bulunduğu çok sayıda şirket, koronavirüs salgını yüzünden milyarlarca dolar zarar etti. İşte koronavirüs yüzünden en çok zarar gören şirketler!

Koronavirüs yüzünden en çok zarar gören şirketler! - Page 2

Birçok otomobil markasını bünyesinde barındıran PSA Group, Avrupa'daki tüm fabrikalarını kapatma kararı aldı. Şirketin bu kararının ardında yatan sebep olarak ise koronavirüs salgını sonrası otomotiv sektöründeki ani talep düşüşü ve parça tedariğindeki sıkıntılar gösterildi. PSA Group'un bu kararıyla beraber bünyesinde bulundurduğu otomobil markaların da satışları doğrudan etkilenecek. O markalar şöyle:

Koronavirüs yüzünden en çok zarar gören şirketler! - Page 3

Opel


Opel, 2017 yılında PSA Group bünyesine katılmıştı.

Koronavirüs yüzünden en çok zarar gören şirketler! - Page 4

Peugeot


Fabrikaların durdurulmasıyla beraber belki de satışı en çok etkilenecek olan otomobil markası Peugeot olacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.