Güncel

Koronavirüs yüzünden pek çok iş koluna WhatsApp formülü!

Son dönemde artan koronavirüs vakaları yüzünden çeşitli iş kollarında WhatsApp formülü devreye sokuldu. İşte konu hakkındaki detaylar.

Koronavirüs yüzünden pek çok iş koluna WhatsApp formülü!

Şu aralar tüm dünya koronavirüs salgınıyla karşı karşıya kalmış durumda. Özellikle Avrupa’da bu salgın yüzünden hayat durma noktasına geldi. Pek çok kişi evlerine kapandı. Türkiye’de ise henüz Avrupa’daki kadar ağır bir tablo söz konusu değil. Lakin günden güne artan vakalar, halkı ister istemez paniğe sevk ediyor.

Koronavirüs yüzünden pek çok iş koluna WhatsApp formülü!

Bu bağlamda pek çok iş yeri geçici olarak kapanırken, bazı kurumsal şirketler ise çalışanları için WhatsApp formülünü devreye soktu. Bu sistemde müşteriye yüz yüze bilgi veren çalışanlar, evlerine kapanarak WhatsApp üzerinden hizmet vermeye başladılar.

Örneğin bu sisteme geçen Asus Türkiye’den konu hakkında şöyle bir açıklama geldi.

Asus satış destek ekiplerinin Whatsapp üzerinden online satış destek hizmeti vereceğini duyurdu. Konuyla ilgili detayları paylaşan Asus Türkiye Sistem Grubu Ülke Müdürü Özge Kılıç Güler şunları söyledi;

Koronavirüs salgınının yarattığı tehtidin devam etmesi, ülkemizdeki vakaların da hızla artması sebebiyle bu ve benzeri uygulamalar oldukça önemli bir hale geldi. Asus Türkiye olarak biz de topluma ve çalışanlarımıza karşı sorumluluğumuzu yerine getirmek ve salgının yayılmasına engel olacak her türlü önlemi almak adına satış danışmanlarımızı teknoloji mağazalarından çekerek ikinci bir duyuruya kadar evden çalışmaya yönlendiriyoruz.”

Açıklamaya göre Asus satış danışmanları fiziksel olarak mağazalarda bulunmayacak ancak ASUS marka dizüstü bilgisayar almak isteyen tüketicilerin tüm soruları oluşturulan “Asus WhatsApp Satış Danışma Platformu” üzerinden  11:00 – 20 saatlerinde cevaplanacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.