Güncel

Koronavirüse karşı telefonlarımızı nasıl temizleyeceğiz?

Belki de koronavirüs için en etkili çözüm temizlik diyebiliriz. Peki koronavirüse karşı telefonlarımızı nasıl temizleyeceğiz? İşte bu sorunun yanıtı.

Koronavirüse karşı telefonlarımızı nasıl temizleyeceğiz?

Şu aralar hem dünyanın, hem de Türkiye’nin gündemi koronavirüsten ibaret diyebiliriz. Peki koronavirüs salgınına karşı korunmak için yapmamız gerekenler neler?

Açıkçası ilk andan itibaren salgından korunmak için temizliğin önemine vurgu yapılıyor. Yani ellerin sık sık sabunla yıkanması ve dezenfekte edilmesi en önemli korunma unsuru diyebiliriz.

Fakat sadece ellerimizi temizlemek bazı zamanlar da yetersiz kalabilir. Örneğin mikrop bir şekilde telefonumuzu bulaştıysa, bu telefonu eline alan bir çocuk koronavirüs mikrobunu kapabilir.

Biz belki telefonu ağzımıza, burnumuza götürmeyiz ama küçük yaştaki çocuklar bunu sıklıkla yapabilir. İşte tam olarak bu nedenden ötürü ellerimiz haricinde, artık gündelik yaşamımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen telefonumuzu da dezenfekte etmemiz gerekiyor.

Peki telefonumuzu temizlemenin en basit ve en etkili yolu hangisi? Malum söz konusu elektronik cihazlar olduğunda direkt suyun altına tutmak gibi bir çözüm söz konusu değil. Biz de hazırladığımız videoda elektronik cihazların nasıl temizleneceği konusunu sizler için araştırdık. Dilerseniz şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu videomuz ile başbaşa bırakalım.

Dip not olarak şunu da hatırlatalım. Sadece telefon değil. Evimizde bulunan ve sıkça kullandığımız, kumanda, mouse, klavye ve benzeri elektronik cihazları da dezenfekte etmemiz gerekiyor.

Yorumlar
Uzaydan biri
Sırf video olsun diye cekilmis nxmxmxm. Bende sandim farkli yontemle temizliyo, zaten cocugun eline ver oda direk boyle temizler. İnsanlari aptal yerine koymayin hxmdmdmd
Cevapla
💠Gakko💠
Temizlik imandan geli zaten ben telefonumu kolonya ve peçetenen temizlim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.