Güncel

Koronavirüsü bir dakikada öldüren burun spreyi!

Koronavirüsü bir dakikada yok ettiği açıklanan bir burun spreyi geliştirildi. İşte detaylar!

Koronavirüsü bir dakikada öldüren burun spreyi!

Koronavirüs 2019 yılının son aylarında dünya gündemine geldi ve 2020 yılının Mart ayından bu yana da Türkiye'de. Salgın ülkemize gireli neredeyse bir sene oldu ancak hala istenilen başarı sağlanabilmiş değil. Bunu ülkemiz özelinde söylemiyoruz tabii ki de. Zira dünya genelinde de virüsle mücadelede elde edilmiş somut bir başarı henüz yok. Her ne kadar çeşitli aşılar geliştirilse de aşılamanın daha yeni başlayabilmesi, virüsün hala şiddetli bir biçimde aramızda olduğu gerçeğini bizlere gösteriyor.

Koronavirüsü bir dakikada öldüren burun spreyi!

Virüsü etkisiz hale getirebilmek adına çalışmalar tüm hızı ile sürüyor. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bu çalışmalar mevcut ve yavaş yavaş meyvesini de veriyor. Öyle ki Bursa Uludağ Ünivestitesi'nde geliştirilen bir burun spreyi, umutları tedavi yöntemlerine yönelik olan umutları biraz daha arttırdı. İddialara göre tüm çalışmaları tamamlanan burun spreyi, koronavirüsü yalnızca bir dakika içerisinde etkisiz hale getirebiliyor. Yapılan çalışmalara göre geliştirilen solüsyonlar, bakteri ve virüslerin üreme ve çoğalmasını engelliyor.

Koronavirüsü bir dakikada öldüren burun spreyi! - Resim : 1

Op. Dr. Ahmet Ümit Sabancı ise konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Çalışmalarına salgın öncesinde başladığını söyleyen Sabancı, “Solüsyonun anti bakteriyel etkinliği olduğunu Cüneyt hocamla birlikte gösterdik ve bu solüsyonu pandeminin başlamasıyla beraber diğer etkileriyle bir yola sokabilir miyiz diye düşündük, Covid-19 üzerine çalışmaya karar verdik." dedi. Ayrıca Sabancı, spreyin virüsü bir dakikada yok ettiği müjdesini de verdi ve sözlerini şu şekilde noktaladı:

"Yaptığımız çalışmalar sonucunda virüsün bir dakika içerisinde öldürüldüğü görüldü. Bunun üzerine yeni bir ağız ve burun spreyi, koruyucu cihaz geliştirmeyi düşündük. Daha sonra bunları biyo uyumluluk testlerine gönderdik. Yaptığımız çalışmalarda ağız ve burun dokusu üzerinde hem virüsü öldürdüğü, hem de iyileştirdiği tespit edildi. Virüsün bulaşma noktaları ağız ve burun olduğu biliniyor. Kısa sürede virüsün ölmesi demek, hücrenin içine girişini engellemek. Bunu kullandığımızda virüsün sayısını azaltır. Bulaşımı da engellerse bizim için iyi bir koruyucu olur."

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu 1967
Yabancı ülkelerde çeşitli pahalı Kovid-19 aşısını yaptıranlar ya ölüyor yada bir süre hayatta kalıyor öyle vefat ediyor. Aşı öncesi virüsün yan etkisiyle doğru karar alamayanlar vardı. Ancak en pahalı tedaviyle hayatta kalmayı başaran goril i unutmayalım.
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu 53
Virüsü öldüreyim derken bir fis bir dakika da virüsün barındığı vücut beden ölü verir mi? Virüs kendi genetik kodlarını aşılıyormus
Cevapla
Bahadır Ömer Hamamcıoğlu
Mikroçip i hangi cihazla tespit ediyorsunuz? Gümrükten geçirirken x-ray cihazından geçirirken ötüyor mu? Öyle ya NATO üyesiyiz. Kendini güvende hissetmek için geçmişten günümüze oramiza buramiza yetkili doktor vasıtasıyla her türlü ilaca erişimi olan kimselerle bedenimize bu mikroçip ler kolaylıkla konabilir.Rüyalarınız da tuhaf şeyler oluşmaya başlar. Bambaşka şeyler görmeye başlarsanız. UFO gördünüz.Ne şanslısınız!! Size üye olan kimselerin, size olan inancı pekişir.
Cevapla
Bahadır Ömer Hamamcıoğlu
Virüs bedene sızmış ve bedenin bünyesine kendini aşılamış. Spreyi verince bedene virüs ölür ya o insan bedenide sprey etkisiyle ölürse.
Cevapla
bahadirh@outlook.com.tr
UFO kültürünü geliştirip kopyalayıp insanların zihnine mikroçip ile sunan ülke ABD. Ülkemizde rüyasında UFO varlığı gördüğünü anlatan çok sayıda insan var. Hangisi gerçek ? Bunu yine hangi ülke tespit eder? UFO uygarlığının tek bir hedefi var o ülkede ABD en çok onların coğrafyasında görünüyor ve görünmüş UFO uygarlığı kendisine saldirana kafayı takar. Hangi ülke semalarında görülmüş ise o ülkede ABD mikroçip i yasa dışı yollarla bedeninize koydurur
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.