Güncel

Kraken: Stake edilmiş olan ETH tokenlerini uzun süre alamayacaksınız!

Kraken'in destek ekibi, Ethereum Vakfı'nın Şanghay yükseltmesinin "Birleşmeden 6-12 ay sonra" gerçekleşmesini beklediğini söyledi.

Kraken: Stake edilmiş olan ETH tokenlerini uzun süre alamayacaksınız!

Ethereum ( ETH ) ekosisteminin uzun süredir beklenen Merge yükseltmesi gerçekleştikten sonra, bazı kullanıcılar, kripto para borsası Kraken'den doğrudan bir yanıt alarak, halihazırda stake edilmiş olan ETH tokenlerini ne zaman geri alabileceklerini merak etmeye başladılar.

Kraken: Stake edilmiş olan ETH tokenlerini uzun süre alamayacaksınız!

Kraken, kullanıcıların Kraken Pro uygulamasıyla kripto para varlıklarını stake etmelerine ve geri almalarına izin veriyor. Bununla birlikte, kripto borsasının desteği 15 Eylül'de kullanıcılarını bilgilendirdiği üzere, Şangay'ın Ethereum ağına yükseltilmesine kadar ETH unstake'inin kullanılamayacağı görülüyor.

Ek olarak, Kraken'in destek ekibi, Ethereum Vakfı'nın Şanghay yükseltmesinin "Birleşmeden 6-12 ay sonra" gerçekleşmesini beklediğini söyledi. Tweet, aynı şeyi belirterek kullanıcıları borsanın web sitesine de yönlendirdi.

Kraken: Stake edilmiş olan ETH tokenlerini uzun süre alamayacaksınız! - Resim : 1

Kraken'e özgü olmayan sorun

Kripto borsasının destek bölümüne göre, sorun Kraken ile sınırlı değil, tüm Ethereum platformunun bir sınırlaması.

“Stake edilen ETH, Şanghay yükseltmesinden sonrasına kadar Ethereum ağında kaldırılamaz veya aktarılamaz. Bu, müşterilerin yalnızca uzun vadeli tutmayı planladıkları ETH'yi stake etmeleri gerektiği anlamına gelir. Bu sınırlama Kraken'e özgü değil - Ethereum ağının kendisinde bir sınırlama."

Kraken'in desteğinin de açıkladığı gibi:

“Şanghay yükseltmesinden sonra para çekme işlemleri etkinleştirildiğinde, takas etmek veya borsadan çekmek için ETH'nizi manuel olarak kaldırmanız gerekecek.”

Stake kaldırma neden hala kullanılamıyor?

Özellikle, Şanghay yükseltmesi Birleştirmeden sonra teslim edilecek çünkü bu büyük güncelleme, stake edilen ETH'yi geri çekme yeteneği de dahil olmak üzere planlanan tüm özellikleri içermedi. Ethereum Vakfı'nın Birleştirme ile ilgili bölümünde açıkladığı gibi:

“Proof-of-stake'e başarılı bir geçişe odaklanmayı basitleştirmek ve en üst düzeye çıkarmak için Merge yükseltmesi, stake edilen ETH'yi geri çekme yeteneği gibi beklenen bazı özellikleri içermiyordu.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.