Müşterileri arasında ‘bir kral’, prensler, ünlü siyaset adamları, işadamları, futbolcu ve şarkıcılar da olan ilkokul mezunu Erbakan Malkoç’un, Avcılar’daki 4 bin metrekarelik ‘tasarım ve uygulama’ fabrikasında tamamı trafik ve güvenlik için ‘tip onaylı’ işlemleri uygulamak için 80 kişilik bir kadro çalışıyor. Dizayn Elektronik Görüntü Müzik ve Vip Tasarım Merkezi Ltd.’in (Dizayn Tasarım Ltd.) sahibi Erbakan Malkoç, şöyle anlatıyor öyküsünü:

Ardahan’ın Göle ilçesine bağlı Dengeli köyünde, 11 çocuklu bir ailenin çocuğu olarak hayata atıldım. Babam çiftçi, annem ev kadınıydı. Ben ilkokulu köyde bitirdim. Sonra da İstanbul’daki elektrikli ev aletleri tamircisi ağabeyimin yanına geldim. Annem rahmetli olmuştu.

Kısa süre sonra da babam vefat etti. 1988’de Ergül ağabeyimin yanına geldiğimde o da kendini ancak geçindiriyordu. Bana ‘sen ne olmak istersin’ dedi. Ben de ‘meslek, zanaat, kolumda bir altın bilezik olsun abi’ dedim. Otomobilleri çok sevdiğimi ağabeyim biliyordu.

Ağabeyim beni Yeşilyurt’ta bir otomobil tamircisine çırak verdi. Tamirhane lüks semtteydi ve ağabeyime ‘para yok, sanat öğrenecek’ dediler. Ağabeyim sağolsun ‘oğlum boşver parayı sen sanat öğren’ dedi ve iyi ki de öyle ısrar etti. Çünkü orası çok iyi bir tamirhaneydi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.