Güncel

Kredi kartı ile toplu ulaşım dönemi!

Toplu ulaşımda kullanım amacıyla yılbaşından itibaren geçerli "Temassız Mastercard" uygulamasının imza töreni gerçekleştirildi. Artık ulaşımda kredi kartı dönemi resmi olarak başladı. İşte detaylar!


Ankara Büyükşehir Belediyesi ve E-Kent iş birliğinde, Başkentte toplu ulaşımda kullanım amacıyla yılbaşından geçerli "Temassız Mastercard" uygulamasının imza töreni gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Ankara Büyükşehir Belediyesi konferans salonundaki törende, toplu ulaşımın daha kolay ve kullanışlı hale gelmesi için bir yeniliği daha gerçekleştirdiklerini söyledi.

"Misafirlerimizin AnkaraKart'ı temin edeceği yeri aramaya uğraşmaması için cebindeki kredi veya bankamatik kartla tek binişlik ücret olan 3 lira karşılığında ulaşım hizmetini sağlamış olacağız." diyen Tuna, temassız kredi ve ATM kartlarının uygulamasının tüm ulaşım hatlarında geçerli olacağını belirtti.

Uygulamanın 1 Ocak itibarıyla başlayacağını vurgulayan Tuna, "Bu uygulama dünyada bazı önemli büyük şehirlerde devam ediyor. Biz de Ankara'da ilk defa gerçekleştirerek vatandaşlarımızın kolay şekilde ulaşımlarını sağlamayı hedefliyoruz." dedi. 

Kredi kartı ile toplu ulaşım dönemi!

Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Yiğit Çağlayan da şehir yaşamının en önemli unsurlarından birinin toplu taşıma olduğunu dile getirdi.

Çağlayan, vatandaşların yetersiz bakiye sorununa çözüm bulunması konusunda, kendilerine talepte bulunduklarına işaret ederek, şöyle konuştu: "Bugün akıllı şehir dediğimiz bu uygulama Londra, Madrid, Şikago, St. Petersburg gibi çok az sayıda şehirde yapılmış durumda. Ankara tüm dünyaya örnek olacak bu uygulamayı açıyor.

Tüm Ankaralılar ceplerindeki kartlarını kullanarak toplu taşımadan faydalanmaya başlayacaklar."

Uygulamanın, dünyaya örnek bir gelişme olduğunun altını çizen Çağlayan, yenilikçi uygulamayı başlattığı için Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür etti. E-Kent Genel Müdürü Ceyhun Kazancı ise projenin çok önemli olduğunu ifade etti.

.

.

.

Yorumlar
behlül
Ücretsiz yapmak için çaba sarf edilmesi gerekirken ücret almak için ellerinden geleni yapıyorlar.
Cevapla
Mehmet
Ne alaka ücret almaya çalışmakla? Farklı bir ödeme opsiyonu koymuşlar hepsi bu.
Erhan
Ülke bunu da gördü, kredi kartını toplu taşımada bile kullanmaya başladıysak vay halimize.
Cevapla
Sami
Yahu zaten kurulu bir sistem, bu neyin 3 lirası?
Cevapla
Borem
Yaşadığım yerde 10 sene önce başladı bu ve ayrıca normal kartla nekadar alınıyorsa banka kartındanda aynı miktar alınıyor aynı zamanda diyelim o gün 3 defa otobüse bindin sonra bütün gün bedava
Cevapla
Uğur
Neden 3 lira? Sistem zaten kurulmuş ek bir masrafıda yok tek biniş olunca neden 3 lira oluyor????????
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.