Güncel

Kripto ödemeler ana akım olma yolunda hızla ilerliyor!

Ödeme devi Checkout.com, kriptonun ana akım olma yolunda olduğunu kabul ediyor!

Kripto ödemeler ana akım olma yolunda hızla ilerliyor!

Kripto para biriminin benimsenmesi son zamanlarda önemli bir artış gösterdi, ancak son araştırmalar bunun sadece bireysel kullanıcılar için değil, aynı zamanda e-ticaret işletmeleri için de geçerli olduğunu ortaya koyuyor.

Kriptonun ödemeler ana akım olma yolunda hızla ilerliyor!

Küresel ödeme çözümü sağlayıcısı Checkout.com'un geçtiğimiz günlerde Miami'deki Bitcoin 2022 konferansında yayınlanan yeni raporu, "Kripto'nun 2022'de ödemeler için dijital para birimlerinin benimsenmesine ışık tutuyor" olduğunu gösterdi. e-Ticaret işlemleri için kripto para birimlerini kullanmaya yönelik eğilimlerin benimsenmesinde artış var.

Konu ile ilgili derinlemesine analiz için 2 Şubat ile Mart arasında ABD, İngiltere, Fransa, İspanya, İtalya, Almanya, BAE, Suudi Arabistan, Hong Kong, Singapur ve Avustralya'dan 11 ülkede toplam 30.000 müşteri ve 3.000 tüccarla görüşülmüş.

Checkout.com'da kripto için strateji başkanı Jess Houlgrave şunları söyledi:

“Bunun, türünün en büyük tüketici anketi olduğuna inanıyoruz ve bulgular, dünya çapında kripto para birimlerine yönelik tutumların açık bir evrimini sunuyor. Bu, erken benimseme aşamasından genel olarak daha pratik, pragmatik ve olumlu olana meşru bir geçiştir.”

18-35 yaş arası kullanıcıların %40'ı kriptoya faiz ödediğini ifade ediyor

Verilere göre, kripto para biriminin popülaritesi özellikle genç nüfus arasında hızla artıyor, 18 ila 35 yaş arasındaki kullanıcıların %40'ı önümüzdeki yıl içinde ürün veya hizmetler için ödeme yapmak için kripto para birimlerine ilgi gösteriyor ve kripto para kullanmayı planlıyor.

Özellikle, kripto para birimine yönelik tutumda, yalnızca bir yatırım aracı olarak görülmekten, günlük ticareti yürütmek için kullanılan bir araç olarak görülen önemli bir hareket olmuştur. Geçen yıl, aynı yaş grubunun %30'undan daha azı kripto para birimlerinden yanaydı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.