Güncel

Kripto uzmanı: ''Bitcoin düşüşü domino etkisi yapacak!''

Kripto uzmanı, Bitcoin düşerken '2008 Wall Street çöküşüne benzer domino etkisi' konusunda uyardı!

Kripto uzmanı: ''Bitcoin düşüşü domino etkisi yapacak!''

Bir kripto para analisti, kripto para piyasası düşüş eğilimini sürdürürken, tek bir günde piyasa değerinden 70 milyar dolar kaybederken ve en değerli dijital varlık olan Bitcoin'in ( BTC ) düşüşünden dolayı zincirleme reaksiyon olasılığı hakkında bir uyarı yayınladı.

Kripto uzmanı: ''Bitcoin düşüşü domino etkisi yapacak!''

Spot işlem hacmine göre dünyanın en büyük ikinci kripto borsası olan OKX'in Finansal Piyasalar Direktörü Lennix Lai, kripto endüstrisinin 2008'de finans piyasasının yaşadığına çok benzer bir "domino etkisi" içinde olabileceğini söyledi. Lennix Lai'nin konu ile ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Kripto firmaları arasında gördüğümüz domino etkisi, Wall Street firmaları arasındaki 2008 mali çöküşüne benziyor”

Kripto uzmanı: ''Bitcoin düşüşü domino etkisi yapacak!'' - Resim : 1

2008 mali çöküşü ile benzerlikler

Rapora göre, Terra ( LUNA ) ekosistemi, kredi şirketi Celsius (CEL) ve diğerleri de dahil olmak üzere, Bitcoin fiyatının düşmesiyle birlikte, en az on kripto şirketi, yılın başından bu yana kullanıcı çekimlerini çökertti veya askıya aldı.

Benzer şekilde, 2008'de, Wall Street şirketleri, konut piyasası çöktükten ve borçlular artık ipoteklerini ödeyemez duruma geldikten sonra birbiri ardına düşmeye başladı ve bankaları bilançolarında kredi kayıplarıyla karşı karşıya bıraktı.

Lai'nin uyarıları, bir günde 70 milyar doların kripto piyasa değerinden silinmesi, önceki haftalarda elde edilen kazanımları aşındırması ve önde gelen kripto para ticareti uzmanı Michaël van de Poppe'nin mevcut piyasa değerinin kritik bir direnç seviyesinde reddedildiği görüşünde olmasıyla geliyor.

Bu arada, alınan CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin basın zamanında 21.452 $'dan işlem görüyordu ve bu, gün içinde %8.8 ve önceki yedi gün içinde %9.59'luk bir kaybı temsil ediyor.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.