Kripto yatırımcıları portföylerini çeşitlendiriyor!

Veriler, kullanıcıların kripto pazarından çıkmadığını, bunun yerine portföylerini çeşitlendirdiğini ortaya koyuyor!

Kripto yatırımcıları portföylerini çeşitlendiriyor!

Terraform ekosisteminin çöküşünü ve bunun sonucunda birkaç kripto komisyoncusu ve borç verenin iflasını izleyen piyasa çöküşünün ardından kullanıcıların kripto para piyasasından çıkma olgusu incelendi. Sonuç kullanıcıların kripto pazarından çıkmadığı yönünde.

Kripto yatırımcıları portföylerini çeşitlendiriyor!

Finans analizleri ile bilinen Finbold ile geçtiğimiz gün paylaşılan Mercuryo kripto cüzdanından elde edilen bulgulara göre, kripto kullanıcılarının oynaklık nedeniyle piyasayı terk etmediklerini, bunun yerine varlıklarını çeşitlendirdiklerini ortaya koyuyor.

Mercuryo'nun notları:

“2022'nin başlangıcından bu yana cüzdanlardaki ortalama BTC bakiyesi neredeyse %30 düşmesine rağmen, sabit para bakiyesi gerçekten arttı ve aslında ortalama USDT varlıkları +%40 arttı.”

Kripto para cüzdanı ve ticari ödeme platformu, bunun perakende yatırımcıların şu anda piyasada mevcut olan oynaklığa rağmen bir miktar esneklik gösterdiğinin bir göstergesi olabileceğini düşünüyor.

Mercuryo CEO'su Petr Kozyakov şunları söyledi:

“Bu, kripto sahiplerinin sürüler halinde kaçmadığına dair açık bir kanıt. Tam tersi – son dalgalanmaya rağmen, kripto iştahı devam ediyor. Son olayların temelde kusurlu kripto projelerini ortaya çıkardığına ve bunun tekrar olmasını önlemek için bazı şeylerin değişmesi gerektiğine şüphe yok.”

Yatırımcılar piyasaya yeniden girmeyi bekliyor

Birçok yatırımcı, fonlarını piyasadan çekmenin bir alternatifi olarak, piyasaya yeniden girmeyi beklerken, kripto para varlıklarının bir kısmını USDT gibi sabit paralara dönüştürmeye karar verdi. 

Kozyakov ekledi:

“Bu, kullanıcılarımız arasında stablecoin dengesindeki büyümede gördüğümüz büyümede açıkça görülüyor. Bu, tüketicilerin uzun vadede pazarın düzeleceğine ve gelişmeye devam edeceğine olan inancını gösteriyor.”

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.