Güncel

Kriptoya yatırılan paralar buharlaşırken, LUNA ne durumda?

Kripto piyasasının etrafındaki paralar buharlaşıyor! LUNA piyasa değeri ise 1 milyar doların altına düştü.

Kriptoya yatırılan paralar buharlaşırken, LUNA ne durumda?

Terra ekosisteminin ani çöküşü, son birkaç hafta içinde kripto para birimi topluluğuna şok dalgaları gönderdi. Şirketin algoritmik stabilcoini (UST) dolar paritesini kaybettiğinde, her şey alt üst oldu. Peki LUNA'da son durum ne?

Kriptoya yatırılan paralar buharlaşırken, LUNA ne durumda?

Çöküşün bir sonucu olarak, birçok yatırımcının hiçbir varlığı kalmadı ve Terra'nın (LUNA) değeri bir sentin altına düştü. O zamandan beri, topluluk bir oylama yaptı ve özünde yeni bir zincirin (LUNA 2.0) yaratılmasıyla sonuçlanacak ancak birçok değişiklikle sonuçlanacak bir öneriyi onayladı.

Finans analizleri ile bilinen Finbold tarafından 25 Mayıs'ta toplanan Google Trends verilerine göre, beklenen yeni blok zincirine olan ilgi keskin bir şekilde yükselmişti.

Ancak, 26 Mayıs'ta, LUNA'nın fiyatı sadece 24 saatte %20.87 düşerek 0.0001546$'dan işlem gördü ve dikkatler Terra Classic'in yeniden canlanmasından yararlanmaya çalışan yatırımcıları geride bırakarak LUNA 2.0'a kaydı.

LUNA 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

CoinMarketCap verilerine göre LUNA'nın piyasa değeri son 24 saatte 1,21 milyar dolardan 983 milyon dolara düşerek 1 milyar doların altına düştü.

LUNA 1 günlük piyasa değeri. Kaynak: CoinMarketCap

LUNA 2.0 onaylı

Özellikle, kurucu ortak Kwon tarafından yapılan ve yeni madeni paraların çıkarılmasını ve söz konusu madeni paraların kayıp yaşayan yatırımcılara dağıtımını içeren bir teklif olan 'Terra Ekosistem Restorasyon Planı' oldukça dikkat çekti.

Do Kwon'un LUNA 2.0'ı yeniden listelemek için beş Güney Koreli kripto borsasıyla temasa geçtiği, ancak Upbit dışındaki yerel borsaların Terra ile olan mesafelerini koruduğu biliniyor.

Yine de, Google'da 'LUNA 2.0'a olan küresel ilgi Finlandiya, İspanya ve Hollanda'nın başını çektiği bir hızla arttı. Huobi daha sonra TerraUSD ve token Terra'nın (LUNA) çöküşünün ardından Terraform Labs'ın kurtarma planını desteklemek için yayına girdiğinde LUNA 2.0'ı listeleyeceğini  duyurdu.

Fiyat düşüşünden sonra Binance ve Coinbase dahil olmak üzere birçok borsa Terra tokenlerini listeden çıkarmaya karar verdi. 

Buna rağmen Binance, kendilerini LUNA 2.0 platformu aracılığıyla yeniden doğuşu desteklemeye adadıklarını söyledi. Kwon'un talebi kabul edildikten sonra platform, 25 Mayıs'ta Twitter'da yayınlanan bir gönderiyle Terra ile bir ortaklığa başladığını doğruladı.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.