Güncel

Kurumlar verilerine kesintisiz ulaşmak istiyor

Veri depolama ve yönetmede yeni eğilim: Sezgisel arayüzler


Kurumsal ve ev tipi kullanıcılar için kullanışlı depolama çözümleri sunan Tayvan kökenli Synology, veri depolamayı, paylaşımı ve farklı platformlar arasında dosya senkronizasyonunu mümkün kılan yenilikçi ürünleriyle alanında liderliğini koruyor. Birbirine yedekli olan ürünleri ile arıza durumunda bile veri güvenliği ve kesintisiz çalışma olanağı sağlayan Synology ürünleri, en iyi fiyat-performans dengesini sunuyor.

1419518711_volkanyigit.jpg

Synology’nin KOBİ’lere ve son kullanıcılara yenilikçi ürünler temin etmek için son teknolojilerden yararlandığını ifade edenSynology Türkiye Ürün Müdürü Volkan Yiğit, “NAS sunuculara odaklı Synology; son kullanıcılar, işletmeler ve teknoloji arasında bir köprü kurarak verileri depolamak için geleceğe yönelik kullanıcı merkezli bir yaklaşım oluşturuyor. Kullanıcı ve enerji dostu NAS ürünleri ile veri depolama alanında inovatif çözümler sağlıyoruz. Ürünlerimizin en temel özellikleri; kolay kullanılması, yüksek performansa sahip olması, sınırsız paylaşımı mümkün kılması, verimli olması ve güvenirlik. Mevcut BT altyapılarına zahmetsiz bir şekilde entegre edilebilen ürünlerimiz, verilerin tek bir noktadan kolayca yönetilebilmesini mümkün kılıyor.” diyor.

En iyi sahip olma maliyeti ve performans

Kurumların veri depolama çözümlerinde yüksek performanslı, güvenilir, daha fazla kapasiteye sahip, kullanıcı dostu ve verimli cihazları tercih ettiklerini aktaran Yiğit, NAS çözümlerinin kurumlara ve son kullanıcılara sağladığı faydaları hakkında, “Kurumlar; veri depolama çözümlerinde uygun maliyetli, daha az güç tüketimine sahip, ölçeklendirilen ve değişen ihtiyaçları adresleyen hızlı ve esnek çözümlere odaklanıyorlar. Synology olarak, sağladığımız yenilikçi çözümlerle veri depolama alanında köklü bir dönüşüm gerçekleştiriyoruz. Verimli ve kullanışlı bir deneyimi sunan ürünlerimiz, sahip olma maliyeti, enerji tasarrufu sağlaması gibi avantajlar ile birliktesezgisel ve kullanıcı dostu arayüze sahip.Bu farklılık, NAS sistemlerinin karmaşık ve yönetilmesi zor sistemler olduğu yönündeki algının da kırılmasını sağlıyor.” bilgisini veriyor.

1419518739_nas.jpg

Artan veri depolama ve güvenlik ihtiyacı Synology’de buluşuyor

Ürünlerinin veri yedekleme, güvenilirlik, esneklik, ölçeklendirebilirlik, kolay kullanım, yüksek ulaşılabilirlik, uzaktan erişebilirlik avantajları ile benzerlerinden ayrıldığına dikkat çeken Yiğit, sözlerine şöyle devam ediyor: “Veri depolama alanında kullanıcı merkezli bir yaklaşım sunan Synology, yüksek veri güvenilirlik olanağı sağlayıp, sınırsız depolama imkânlarının keşfedilmesine olanak yaratıyor. Ürünlerimiz 65’den fazla ülkede son kullanıcıların hizmetine sunulmuş durumda.  Birbirine yedekli olan ürünlerimiz arıza durumunda bile veri güvenliğini ve kesintisiz çalışma olanağı sağlıyor. Aynı zamanda ürünlerimiz en iyi fiyat/performans dengesini sunuyor. Dünya çapında yakaladığımız başarıyı aynı şekilde Türkiye’de sürdürmeyi hedefliyoruz.”

1419518754_nas2.jpg

Synology, esnek ve profesyonel çözümlerle değişen talepleri karşılayabiliyor

Kurumların yapılandırılmış ve yapılandırılmamış verilerle baş etmek zorunda olduğunu ve BT yöneticilerinin artan veri miktarı ile birlikte yeni teknolojilere yöneldiklerini belirten Synology Türkiye Ürün Müdürü Volkan Yiğit, konu hakkında şu açıklamayı yapıyor: “Şüphesiz ki bu gelişme, veri depolama alanında bazı değişimleri zorunlu kılıyor. İçerik üreten cihazların sayısındaki artış, veri depolama ihtiyacını ön plana çıkarıyor. Veri düzenli bir şekilde artarken, veri depolamanın ve yönetmenin şekli de değişiyor. Bu gelişmeler ışığında firmaların veri depolama çözümlerini uygun maliyetli ve performansı yüksek çözümleri ve ürünleri tercih etmeleri kaçınılmaz oluyor. Hatta kurumlar artık yazılım ve donanım gibi bileşenlere ayrı ayrı odaklanmaktan ziyade uçtan uca çözümlere yöneliyorlar. Tümleşik bir hizmet alarak servis kalitelerini ve performanslarını artırmayı, veri yönetiminde kolaylık ve süreklilik elde etmeyi hedefliyorlar.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.