Güncel

Küvetin içine düşen iPhone genç kadını öldürdü

iPhone 4 şarjdayken küvetin içine düşünce genç kadını elektrik çarptı.

Küvetin içine düşen iPhone genç kadını öldürdü

Üçüncü taraf şarj tehlikesi yine gündemde! Buna sebep ise 24 yaşındaki Rus kadın Evgenia Sviridenko’nun banyo küvetinde ölü bulunması. Ölüm nedeni ise şarjdaki iPhone marka telefonunu küvetin içine düşürmesi.

Genç kadın iPhone 4’ü suya düştüğü sırada sosyal medya sitesi VKontakte hesabına (Facebook’un Rus eşdeğeri bir sosyal medya) bakıyordu. Akıllı telefonu düştüğü sırada şarj cihazına takılıydı. 23 yaşındaki ev arkadaşı Yaroslav Dubinina onu bulduğumda Sviridenko su üzerinde ölmüş olarak yüzüyordu. Suya düşmüş iPhone 4’ü hala çalışıyordu ve sosyal medya hesabı hala açıktı. Arkadaşının söylediğine göre elektrik çarpması ile kadının vücudu hala titriyordu.

 1423820358_374976-0f7adecc-b31d-11e4-b41b-d516c533d6a5.jpg

Normalde telefonun suya düştüğü zaman şarjının kesilmesi gerekiyordu ancak kesilmedi. Bunun nedeninin üçüncü taraf şarj cihazının kullanılması olarak görülüyor. Halbuki Apple defalarca kullanıcılarını orijinal şarj dışında şarj cihazı kullanmamaları konusunda uyarmıştı.

 Polis kazanın nedenini hala araştırıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.