Lamborghini hakkında 15 şaşırtıcı bilgiyi öğrenmeye hazır olun! - Page 1

Ferruccio Lamborghini ilk Ferrari’sini aldığında, markanın sunduğu kötü servisi karşısında büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. 2. Dünya Savaşı sırasında ise hayatı boyunca her zaman otomobil motorlarına karşı özel bir ilgisi olan Ferruccio Lamborghini, araç mekanizmalarında yaşanan arızalara bulduğu doğaçlama onarımlarla insanlar tarafından takdir edildi. Bu olayların bir sonucu olarak da günümüzün en iyi markalarından biri olan Lamborghini kurulmuş oldu.

Lamborghini hakkında 15 şaşırtıcı bilgiyi öğrenmeye hazır olun! - Page 2

Turin Otomobil Show’unda seyirci karşısına çıkartılan ilk Lamborghini’nin üretimi tamamlanamadığı için araç bir motora bile sahip değildi. Bu yüzden şirket durumu idare edebilmek için motorun yerine birkaç demet tuğla koydu ve motor kaputunu gösterim sona erene kadar kaldırılmadı.

Lamborghini hakkında 15 şaşırtıcı bilgiyi öğrenmeye hazır olun! - Page 3

55 sene önce bir Miura’ya; ancak Dean Martin, Frank Sinatra ve Rob Stewart gibi çok ünlü ve zengin isimler sahip olabiliyordu. Hatta Frank Sinatra yapmış olduğu bir söyleşide, eğer bir kişi olmak istiyorsanız bir Ferrari satın alacağınızı, ancak zaten çoktan bir kişi olmuşsanız bir Lamborghini’ye sahip olacağınızı, söylemişti.

Lamborghini hakkında 15 şaşırtıcı bilgiyi öğrenmeye hazır olun! - Page 4

2005 yılında İtalyan polisleri, suçluları kovalamak için yeni bir model olan Lamborghini Gallorado’yu kullanmaya başladılar. Son teknoloji polis araç-gereçleriyle donatılmış olan bu otomobilde, ayrıca organ nakillerinde ulaşım için kullanılabilecek bir de soğutucu kasa bulunmaktadır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.