Güncel

LCWaikiki, Teknoser’i Seçti

LCWaikiki Teknolojik Altyapı Çözümleri Alanında iş ortağı olarak Teknoser’i seçti

LCWaikiki, Teknoser’i Seçti

Tema Grup çatısı altında,  koleksiyonları ve mağazacılık anlayışıyla birçok markaya örnek oluşturan ve ulaşılabilir modanın adresi olan LCWaikiki’nin Türkiye genelindeki yaklaşık 360 mağazasının Bilgi Teknolojileri (BT) altyapısı Teknoser’e emanet.

1335279639_teknoser.jpg

Daha önce BT altyapılarının servis, bakım, onarım hizmetlerini kendi bünyelerinde karşılamakta olan LCWaikiki; BT ekipmanlarının kesintisiz çalışmasını sağlamak, yaygın saha servisi verebilen iş ortağı ile yerinde, hızlı ve standart kalitede hizmet alabilmek amacıyla Teknoser ile anlaşmaya vararak ilk kez bu alanda dış kaynak hizmeti almaya başladı.

Teknoser tarafından sunulan çözüm; LCWaikiki mağazalarında yer alan masaüstü bilgisayarların (3.500 adet) ve buna bağlı ekipmanların, yazıcıların (700 adet), el terminallerinin (1.400 adet), barkod okuyucularının (5.250 adet), switch, modem, IP telefon gibi network ekipmanlarının (1.400 adet) ve ses, müzik yayın sistemleri için kullanılan IPOD ünitelerinin yerinde -yedek parça ve kullanıcı hataları dahil- bakım, destek hizmetlerini içermekte olup, aynı zamanda workshop onarımı, swap ve envanter yönetimini de kapsamaktadır.

LCWaikiki Bilgi İşlem Müdürü Ayşen Güney; saha destek, donanım, işletim sistemi ve sistem yönetimi periyodik bakım/destek hizmetlerinin Teknoser üzerinden gerçekleştirdiklerini belirtti ve işbirliğine dair görüşlerini şöyle ifade etti : “Teknoser’in saha servisleri alanındaki hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımını yakından bilmekteyiz. Bu alanda Teknoser’i, Türkiye çapındaki 65 noktadaki yaygın hizmet ağından faydalanabileceğimize ve artan mağaza hacmimize zamanında servis verebileceklerine inandığımız için tercih ettik. Şu anda Türkiye genelinde yaklaşık 360 mağazamızdaki 12.250 adet BT ekipmanı için belirli servis seviyelerinde Teknoser’le periyodik bakım destek anlaşmamız bulunuyor. Gerçekleştirdiğimiz proje dahilinde yaklaşık 4 ay süren RFP değerlendirme süresi boyunca web takip sistemi firmamız standartlarına uygun hale getirilmiş,  tarafımızdan sağlanan yedek ekipmanlar lojistik merkezlerine sevk edilmiş ve saha personellerine genel eğitimler verilmiştir. Şu an geldiğimiz noktada, mağazalarımızdaki tüm ekipmanların 1. dönem periyodik bakımları yapılmış, ürünlerin tamamı etiketlenerek envanter kayıtları toplanmış, saha servis hizmetlerimizin tek bir noktadan takip edilmesi sağlanarak, servisin ve hizmetin kalitesinin ölçümlenebildiği bir yapı oluşturulmuştur.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.