Güncel

Lenovo ThinkPad P1 ve P72 duyuruldu!

Lenovo, güç ve performans arayan kullanıcılar için yeni Thinkpad P1 ve Thinkpad P72 modellerini kullanıcıların beğenisine sundu.

Lenovo ThinkPad P1 ve P72 duyuruldu!

Teknoloji üreticisi Lenovo, dizüstü bilgisayarda güç ve performans arayan kullanıcılar için yeni Thinkpad P1 ve Thinkpad P72 modellerini kullanıcıların beğenisine sundu.

İki ayrı modelden oluşan mobil iş istasyonları, sahip oldukları özellikler ile iş dünyasının ağır yükünü üzerinizden atmayı hedefliyor. Peki bu iki modeli bir birinden ayıran özellikler neler? 

P72'ye oranla daha mini olan Thinkpad P1, önceki nesil Thinkpad P modellerine göre yüzde 35’lik bir küçülme sağlıyor. Yalnızca 18.4 mm inceliğe ve 1.7 kilogram ağırlığa sahip olan cihaz, Lenovo’nun en ince ve hafif iş istasyonu olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor diyebiliriz.

Lenovo ThinkPad P1 ve P72 duyuruldu!

4.6GHz 8. nesil Intel Core işlemciden güç alan cihaz, bellek kapasitesi olarak da 64 GB DDR4 RAM ve 4TB dahili depolama alanı sunuyor. 4K çözünürlüğünde 15.6 inçlik bir ekranı bulunan cihaz, NVIDIA Quadro P serisi ekran kartına sahip.

Thinkpad P72'ye gelecek olursak, 128GB DDR4 RAM’e ve 6TB depolama alanına sahip. olan cihaz, 17.3 inç boyutunda bir ekranı bünyesinde barındırıyor.

Lenovo’nun yeni mobil iş istasyonlarına sahip olmak isteyen tüketiciler, Ağustos ayı sonuna kadar beklemek zorunda kalacaklar. Lenovo Thinkpad P1 1949 dolar, Thinkpad P72 ise 1799 dolar üzerinden kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Özellikle içerisinde bulunduğumuz bu ekonomik çöküntü üzerine bu cihazlar alınır mı diye soracak olursanız... Bana kalırsa biraz bekleyin derim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.