Güncel

Lenovo'dan 'akıllı ayakkabı'

San Francisco'da düzenlenen Lenovo’nun Teknoloji Dünyası Konferansı’nda duyurulan akıllı koşu ayakkabısı Taban Yapımcısı Vibram firması ile ortak olarak üretildi.


Ayakkabı Intel Curie giyilebilir çip üzerinde çalışan ve standart spor takip fonksiyonlarının çoğunu gerçekleştirebilen bir yapıya sahip.

Firmalar 1 yıldan uzun süredir bu proje üzerinde çalışıyor fakat henüz sadece prototip bitirebildiler. Bu ayakkabıların yapılacağına kanıt olarak görülebilir yani tüketici yakın zamanda bu ayakkabıları mağazalarda bulamayacak.Ama bu durum yapılan sporu takip eden giyilebilen ve estetik olarak da herhangi bir spor ayakkabıdan farklı olmayan akıllı ayakkabılar yapılabileceği konusunda doğru yolda olduğumuzu gösterdi.

Ayakkabı adımlarınızı hesaplayabilen, yakılan kalorileri izleyebilen, alt tabanı ışıklandırılmış, iç astarı 3D baskı tekniği ile özleştirebilen bir yapıya sahip. Ayrıca ayakkabı büyüklüğündeki şarj paneline yerleştirilerek kablosuz olarak şarj edilebilir. Taklit edilemez benzersiz bir diğer özelliği ise ayakkabının oyun oynamak için kullanılabiliyor olması. Lenovo ayakkabılar için birkaç sonsuz koşu tarzı mobil oyunlar oluşturuyor ve bu oyunlar ayak hareketleri ile kontrol edilebilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.