Güncel

Lenovo'nun hedefi, Samsung ve Apple!

Motorola'yı satın alan Lenovo, Samsung ve Apple'ı geçerek iderliğe oturmayı planlıyor.

Lenovo'nun hedefi, Samsung ve Apple!

Bildiğiniz gibi Lenovo, Google ile anlaşmaya vararak Motorola’yı Google’dan satın aldı. Lenovo’nun Motorola’yı satın alması ile akıllı telefon pazarında yükselişe geçmesi bekleniyor.

Lenovo CEO’su Yuanqing Yang, verdiği bir röportajda şirketin hedefinin Apple ve Samsung gibi dev şirketlerin önüne geçmek olduğunu söyledi. Anlaşılan o ki Lenovo’nun büyük hedefleri bulunuyor. Şirket zaten son zamanlarda çıkardığı akıllı telefon ve tabletlerle bu pazarda kendini göstermeye başlamıştı.

1391164276_140130155935-lenovo-ceo-yang-yuanqing-620xa.jpeg

IDC verilerine göre, Lenovo geçen yıl 45 milyon cihaz sattı ve Motorola yaklaşık 10 milyon satış yaptı. Şirket 2015 yılına kadar 100 milyon cihaz satmayı planlıyor. Ayrıca Lenovo, şuanda PC pazarında dünya lideri olarak biliniyor.

CNNMoney ile röportaj yapan Yuanqing Yang, “Motorola ile Lenovo, dünya çapında 3 numaralı akıllı telefon üreticisi olacak. Şirketin Apple ve Samsung’u ile yakalaması ne kadar sürer?” sorusuna, “Misyonumuz zamanla onları kesinlikle aşmak için” cevabını verdi.

Peki siz ne dersiniz? Sizce Lenovo ileri dönemlerde Apple ve Samsung’u geçerek birinci olabilir mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.