Güncel

LG 105 inç 21:9 CURVED 5K ULTRA HD TV çok yakında Türkiye'de satışa sunuyor

LG Electronics’in en son teknoloji televizyonları 5K çözünürlük ve 21:9 CinemaScope ekran oranı ile tüm kullanıcılara eşsiz bir izleme keyfi yaşatacak.

LG 105 inç 21:9 CURVED 5K ULTRA HD TV çok yakında Türkiye'de satışa sunuyor

İlk olarak Ocak ayında Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) kullanıcılara tanıtılan 105 inç CURVED 5K ULTRA HD TV’ler bu hafta içinde Güney Kore’de ön siparişe açılıyor. 5120x2160 çözünürlük, 11 milyonun üzerinde piksel sayısı (5120 x 2160) ve 21:9 CinemaScope ekran oranıyla LG 105UC9 TV son derece keskin ve gerçekçi görüntülerin yanında nefes kesici surround ses sistemiyle TV deneyimini bir adım öteye taşıyor.

1407316415_105uc9-6.jpg

LG CURVED 5K ULTRA HD TV, 21:9’luk ekranı sayesinde elde edilen 11 milyon piksel ile herhangi bir Full HD TV’den beş kat daha fazla piksel sayısına sahip. Bu yüksek yoğunluklu piksel sayısıyla birlikte elde edilen görüntünün berraklığı ve keskinliği, gerçekliğe çok daha yakın. 105UC9’nun üstün görüntü kalitesinin ardında yatan teknoloji ise LG Electronics’in Tru-ULTRA HD Engine Pro ve IPS Panel’i. Tru-ULTRA HD Engine Pro görsel hataları düzelterek düşük çözünürlüklü içeriği Ultra HD kalitesine yükseltirken, IPS Panel ise geniş görüş açısıyla gerçek hayattan renklerle birlikte tutarlı bir kontrast oranı sağlıyor.

LG Electronics Ev Eğlencesi Bölüm Başkan Yardımcısı In-kyu Lee konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “LG Electronics’in 105 inç CURVED 5K ULTRA HD TV’lerinin ardındaki vizyon, sinema salonunu oturma odalarına taşıma fikrine dayanıyor. Curved 5K CinemaScope ekranı ve 7.2 kanallı hoparlör sistemiyle 105UC9, LG Electronics’in en dikkat çekici televizyonu olarak piyasada yerini alıyor. Bu televizyon ile ev eğlence sistemlerindeki inovasyonu daha da ileriye taşıyarak günümüzün en ileri teknolojilerini bir araya getirdiğimizde yapabileceklerimizin sınırı olmadığını gösteriyor.”

LG Electronics’in bu yeni televizyonu 7.2 kanallı dahili 150W ses sitemiyle inanılmaz bir ses kalitesine sahip. LG Electronics ULTRA Surround konsepti dahilinde seçkin ses ürünleri üreticisi Harman Kardon ile gerçekleştirdiği ortaklıkla birlikte hoparlör dizilimi sayesinde zengin ve güçlü bir ses deneyimi sağlıyor. 105UC9’un sahip olduğu çok kanallı sistemin üstün ses kalitesi 21:9 CinemaScope ekranını mükemmel şekilde tamamlayarak evinizi gerçek bir sinema salonuna çeviriyor.

105UC9, webOS işletim sistemi tabanlı LG Smart+ TV olarak da çok kapsamlı bir tecrübe sunuyor. LG’nin webOS işletim sistemi her şeyi kolay ve hızlı bir hale getirerek içerikler arası geçiş, yeni ve heyecan verici TV programları keşfetmek, uygulamalar ve servislerin yanında depolama cihazlarındaki harici içerikleri görüntülemek de mümkün. İşletim sistemindeki kullanıcı dostu animasyon karakter BeanBird’ün de yardımıyla webOS televizyonunuzun kurulum ve ilk açılış aşamalarını oldukça kolay ve hızlı bir hale geliyor. Film Patternetd Retarder(FPR) 3D teknolojisi ile yüksek resim çözünürlüğünü birleştiren LG Electronics’in 4K 3D+ özelliği izleyicinin dikkatini dağıtmayan bir 3D görüntü sunuyor. Ayrıca Resolution Upscaler özelliği sayesinde SD,HD ve Full HD içerikler oldukça net bir hale getirilerek Ultra HD çözünürlüğe getiriliyor.

LG 105UC9 105 inç 21:9 CURVED 5K ULTRA HD TV’nin Türkiye’de 2014’ün son çeyreğinde satışa sunulması planlanıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.