Güncel

LG, en iyi Nexus üreticisi!

Google Başkan Yardımcısı LG'nin en iyi Nexus üreticisi olduğunu belirtti.


Google'ın düzenlediği videolu konferansta şirketin Başkanvekili Dave Burke, Nexus akıllı telefon üreticileri ile kurdukları ortaklık konusunda konuştu. Dave, Güney Koreli üretici LG'nin Nexus cihazlar üzerinde çalışan ve üretimini yapan en iyi ortaklarından biri olduğunu kaydetti. 

Bu zamana kadar diğer akıllı telefon üreticileri HTC (Nexus One), Samsung (Nexus S ve Galaxy Nexus), ve Huawei de dahil olmak üzere, firmalar Nexus cihazlar için Google ile ortaklık kurmuştur. Ama bütün üreticilerin dışında Google'ın genel tercihi LG şirketinden yana oluyor. Bunun sebebini Dave Burke'nin kurduğu şu cümlede bulmak mümkün. Dave Burke;  "Kendi mühendislerimiz ve LG Electronics'in muhendisleri birbirleriyle çalışmaktan hoşlanırlar ve "birlikte onlar mükemmel bir takım haline gelmiştir." açıklamasında bulundu.

1444808716_img20151014104312.jpg

Öte yandan LG, ilk olarak 2012 yılında Nexus 4, 2014 yılında Nexus 5 ve bir yıl sonra Google'ın yeni Nexus 5X akıllı telefonunun üretimini üstlendi. Bu  açıklamalar Google ve LG'nin önümüzdeki yıl dördüncü Nexus akıllı telefon için ortaklıklarının devam edeceği anlamına gelebilir. Tabii bunu en iyi ilerleyen zaman gösterecektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.