Güncel

LG G5 düşük satış rakamlarıyla birlikte beklenen ilgiyi görmedi

LG, G5 ile beklediği başarıyı yakalamayınca mobil bölümünü yenileme kararı aldı.Bu bağlamda bir çok kişi işten çıkarılacak.

LG G5 düşük satış rakamlarıyla birlikte beklenen ilgiyi görmedi

İlk kez bir amiral gemisi modelde modüler bir yapının denenmesinin riskli bir eylem olduğunu kabullenen LG, ürettiği modüler özellikli yeni G5 modelini bizlere bu yıl tanıtmıştı.Oldukça başarılı özellikleri olan cihaz bir çok sebeple şu anda olumsuz şartlar altında.Bu durumun bir sonraki üreteceği modeller için tehlike oluşturmaması için önlem almaya çalışan LG mobil bölümünü yeniliyor.Fakat üzücü durum ise bir çok kişinin işine son veriliyor olması.


G serisinde gittikçe artan bir düşüş var

1468069258_lg-g5-modular-1000x562.jpg

LG, G2 ve G3 modelleriyle oldukça iyi bir başarı yakalamıştı.Fakat genelde iyi geri dönüşler alsada G4 modeliyle bir düşüş yaşayan G serisi G5 ile bir darbe daha almış durumda.G2 ile tanıtıldığı döneme göre gerçekten bir çok akılllı telefondan çok daha başarılı bir ürün ortaya koyan firma kullanıcı taleplerinin gitgide düşmesi üzerine mobil bölümünü yenilemeye ve ürünlerin tasarımları ve geliştirilmesi üzerinde çalışacak yeni bir ekip kurmaya başladı.


LG G6 modüler bir yapı mı sunacak?

İşin aslına bakarsak G5'i kullanan kullanıcı sayısı hiçte az değil.Fakat yine de beklenilen kullanıcı sayısının çok altında.Kendi serisine göre başarısız bir cihaz olsa da diğer bir çok rakip cihaza göre oldukça iyi bir cihaz.Eğer LG bir sonraki G serisi üyesi G6'yı modüler bir yapıda üretmezse -ki üretmeyeceği bekleniyor- G5 için kullanılan modüllerin ya da üretilecek yeni modüllerin G6'da kullanılamayacak olması ve firmanın övündüğü bir özellikten bu denli hızlı vazgeçmesi kullanıcı kitlesinin firmaya olan güveninin sarsılmasına sebep olabilir.


Peki G5'in beklenen ilgiyi görmemesinin sebepleri neler?

1468069288_85826-v41r5ybjqzhos6eipmi0.jpg

Öncelikle söylemememiz gereken nokta sızıntılar.G5 ile ilgili sızıntılar cihazın kötü bir tasarıma sahip olacağı beklentisini artırdı.Fakat cihazı elinizle canlı canlı tuttuğunuzda anlatıldığı kadar da kötü olmadığını deseniz de bir çok kullanıcı beklentilerinin sebep olduğu ön yargıyı kıramadı.Birde bunun üstüne cihazın plastik bir yapıda olacağına dair iddialar da kafaların iyice karışmasına sebep olup G5'e olan sempatiyi daha da azalttı.Sadece G5 değil onunla birlikte modüller de aynı durumdan muzdarip.Özellikle modüllerin fiyat politikasının yüksek seyretmesi, ülkemiz ve de çoğu başka ülkede söz konusu modüllerin temin edilmesindeki problemler ve LG 360 VR'da karşılaşılan önemli problemler insanların yeni G5'i satın almasından vazgeçiren unsurlar arasında.

Resme büyük bakacak olursak bir kaç eksiği dışında LG G5 gerçekten kaliteli bir akıllı telefon.Faat LG'nin izlediği bazı yanlış politikalar gözden kaçmış olsa da bu G5'in başına patladı diyebiliriz.


Peki siz G serisinin düşüşü özellikle G5'in mevcut durumu ve LG'nin aldığı önlem hakkında neler düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.