Güncel

LG teknolojisi geleceği evinize getiriyor!

LG Electronics yarattığı hayata güzellik katan yenilikleriyle, filmlerde görüp kitaplarda okuduğumuz fütüristik teknolojileri günlük yaşantımızın vazgeçilmezleri haline getiriyor. Konuyla ilgili bültenimizi bilginize sunuyoruz.

LG teknolojisi geleceği evinize getiriyor!

İnsanın sonsuz hayal gücü, teknolojinin gelişimindeki en büyük ilham kaynaklarından birini oluşturuyor. LG Electronics ürettiği inovatif ve çevre dostu teknolojilerle insanların hayallerini gerçekle buluşturarak hayatı güzelleştiren birçok yeniliği hizmete sunuyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanların evlerinde sahip olmak istedikleri konfora yönelik beklentiler de gittikçe artıyor. Artık insanlar aynen bilim kurgu filmlerindeki gibi evlerinin dışındayken buzdolaplarını kontrol edebilmeyi, evin sıcaklığını ayarlayabilmeyi, akıllı robotların yerleri temizlemesini ve kapıyı açtıkları anda en sevdikleri müziklerle karşılanmayı istiyorlar. LG’nin kullanıcı dostu teknolojileriyle bunların birçoğu hayal olmaktan çıkarak doğrudan evimizin her odasında gerçeğe dönüşüyor.

Kablosuz süpürge CordZero siz adım adım takip ediyor

LG’nin türünün tek örneği RoboSense™ teknolojisi ile temizlik sırasında CordZero™’yu çekmeye ya da itmeye gerek kalmıyor. LG CordZero™, Otomatik Yer Belirleme ve Otomatik Takip teknolojileri sayesinde sahip olduğu birbirine bağlı dört farklı sensör ile etrafını gözlemleyerek temizlik sırasında kullanıcıyı her zaman 100cm’lik mesafeden takip edebiliyor.

1445671534_1445627013lgcordzerotmcanister.jpg

Evinizin temizlik robotu: HOM-BOT Robot süpürge

LG’nin bugüne kadarki en etkili ve rahat modeli HOM-BOT Robot Süpürge, evinizde gezinerek yerleri kendi kendine süpürüyor. HOM-BOT Robot Süpürge geliştirilmiş Dual Eye 2.0 kamera sensörleri ile karanlıkta bile yüzeyi tarayarak haritasını çıkarabiliyor. Öğrenme Fonksiyonu sayesinde, daha önceden temizlediği noktaları hatırlayabiliyor.

1445671545_1445626992lgcordzerotmhombotsquare.jpg

Her yere kolayca müziğinizi taşıyın

Music Flow serisi, bluetooth bağlantısı olan her cihaza kolaylıkla bağlanıp müziği adeta başka bir boyuta taşıyor. Aynı anda birden fazla bluetooth cihaza bağlanabilen Music Flow ürünleri, bu cihazların arasında sorunsuz şekilde geçiş yapabiliyor. Siz yer değiştirdikçe müziğiniz de sizi takip ediyor.

1445671639_1445626985musicflowp5.jpg

Yeşil bir gelecek için çevreci ve akıllı teknolojiler

Henüz filmlerdeki gibi anında hazırlanan ya da hap şeklinde servis edilen yiyecekler ortaya çıkmasa da LG’nin yüksek enerji tasarruflu yeni buzdolapları, Çift Pratik Kapı Sistemi gibi yiyeceklerin her zaman daha taze ve düzenli bir şekilde saklanmasını sağlayan teknolojilerle kullanıcıları buluşturuyor. LG’nin A+++ seviyesinde enerji tasarruflu Total No Frost buzdolapları Inverter Linear Compressor teknolojisi sayesinde yüzde 20 daha az enerji tüketiyor. Aynı zamanda sahip oldukları HomeChat özelliği ile akıllı telefonunuzla iletişim kurarak siz evde yokken bile buzdolabındaki yiyeceklerin durumunu kontrol edebilmenizi sağlıyor.

1445671692_1445626990lgdualdoorindoor.jpg

Bilim kurgu yaratıcılığındaki LG 4K OLED teknolojisi

LG’nin ürettiği kıvrılabilen OLED paneller, TV teknolojisinin artık filmlerdeki uzay gemilerinde gördüğümüz ekranların da ilerisine geçtiğini gösteriyor. Üç santimetre çapında bir rulo haline getirildiğinde bile net görüntü verebilen LG ekranlar çok yakın bir zamanda aynı özelliklere sahip 50 inç büyüklüğünde ekranların da piyasaya çıkacağını gösteriyor.

1445672190_1445626968flexiblerollableoled02.jpg

LG’nin OLED ekranları ise rekabet ettiği LCD TV’lerden yüzde 85 daha ince, yüzde 20 daha dar ve yüzde 26 daha hafif. En ince noktası 0,6 cm olan LG OLED TV’ler, kavisli tasarımı ile estetik gözükmesinin yanı sıra izleyen kişinin gözlerinin ekranın her bölümünden aynı uzaklıkta olmasını sağlıyor. Ayrıca hangi açıdan bakılırsa bakılsın aynı kalitede sunduğu görüntüsüyle, seyircilerin en sevdikleri programların, filmlerin ya da spor karşılaşmalarının her anından keyif almasını garantiliyor.

Sezgisel kullanıcı arayüzüne yeni bir yaklaşım

1445671729_1445627021webosvaluepackupgrade.jpg

LG’nin webOS 2.0 işletim sistemi, Smart TV kullanımını en üst düzeyde kolaylaştırıyor. Kullanıcı webOS işletim sistemine ait Smart TV’lerini ilk defa açtığında, ekranda BeanBird adında sempatik bir animasyon karakteri beliriyor ve tüm kurulum aşamasında kullanıcıya yardımcı oluyor. İzleyicinin tek yapması gereken ise Sihirli Kumanda’yı hareket ettirmek ve OK tuşuna basmak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.