Güncel

LG ve Sony sonunda barıştı

LG ve Sony arasında başlayan patent savaşı sonunda sona erdi. İki firma çapraz lisans anlaşması yaptı.


Patent davalarıyla ilgili en çok gündemde olan Apple olsada, aslında diğer teknoloji firmaları arasında da bir takım patent sorunları ortaya çıkmıştı.

Bu firmalardan LG ve Sony, geçtiğimiz Aralık ayında kavgaya tutuşmuş ve kendilerini patent savaşının ortasında bulmuşlardı. LG tarafından yapılan açıklamaya göre bu savaş sona erdi ve iki şirket ateşkes imzalamaya karar verdi.

Patent davasında adı teknolojilerden TV, akıllı telefon ve diğer cihazlar için çapraz lisans anlaşması imzalanacak.

Anlaşmayla ilgili Sony' den bir sözcü ateşkesi doğruladı ama fazla da ayrıntıya girmedi. Asıl kavgayı başlatan Sony, ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu' na, LG' nin mobil cihazlarında bir takım patentlerin ihlal ettiğine dair şikayette bulunmuştu ve savaşı resmi olarak başlatmıştı. Bunun üzerine karşı atak olarak LG' de, Sony' nin Bravia ve PS 3' ü hedef alarak şikayette bulunmuştu.

Sonuç olarak şirketler büyük bir olgunluk gösterip, aralarında anlaşma sağlayabildiler. Umarız bu ateşkes Apple' a ve diğer teknoloji firmalarına örnek olur.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.