Güncel

LG WebOS 3.0'lı yeni Smart TV'lerini CES 2016'ta tanıtacak

LG kendi geliştirdiği WebOS işletim sisteminin yeni sürümü WebOS 3.0'ı kullanan Smart TV'lerini CES 2016'da görücüye çıkacak

LG WebOS 3.0'lı yeni Smart TV'lerini CES 2016'ta tanıtacak

Günümüzün en popüler elektronik üreticilerinden biri olan LG, akıllı televizyonlarında kullandığı ve kendi geliştirdiği WebOS işletim sisteminin yeni sürümü WebOS 3.0 ile çalışan yeni nesil akıllı televizyonlarını Las Vegas'ta düzenlenecek olan Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2016'da tanıtacağını duyurdu. CES 2016'da LG'nin akıllı televizyonlarında kullandığı WebOS 3.0 işletim sisteminin yeni özellikleri oldukça öne çıkacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir: 

LG yeni işletim sistemi WebOS 3.0 ile akıllı televizyon kullanıcılarına daha iyi kullanıcı deneyimi yaşatmak istiyor. Samsung ve Philips gibi rakipleriyle akıllı televizyon alanında kıyasıya rekabet içinde olan LG yeni akıllı televizyonlarında sihirli kumanda deneyimini geliştirerek kullanıcılara daha işlevsel bir kontrolcü sunuyor. LG WebOS 3.0 ile televizyonlarına Magic Zoom adını verdiği yeni bir özellik daha ekliyor. Bu özellik görüntü kalitesinde düşüş yaşamadan izleyicilerin seyir esnasında istedikleri objelere ve metinlere yakınlaştırma yapabilmelerini sağlıyor.

1451556920_lg-webos-haber.jpg

Akıllı televizyonların en önemli özelliklerinden birisi ise mobil cihazların akıllı televizyonlara kolaylıkla bağlanabilmesi. LG yeni akıllı televizyonlarında bu bağlantıyı Magic Mobile Connection özelliğiyle gerçekleştiriyor. Kullanıcılar LG TV Plus uygulaması üzerinden kolaylıkla mobil cihazlarını LG Smart TV'lerine basit bir şekilde bağlayabiliyorlar.

WebOS 3.0 'sihirli' özelliklerinin dışında çoklu görüntüleme, müzik oynatıcısı ve yenilenmiş WebOS arayüzünü içeriyor. LG'nin yeni akıllı televizyonlarında yer vereceği işletim sisteminin detaylarını paylaşmasına rağmen henüz markanın tanıtacağı televizyonlardaki donanımsal yenilikler hakkında bir bilgi yok.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.