Güncel

LG'den Koç grubuna patent davası

LG, buzdolaplarında bulunan bir teknolojiyi izinsiz kullandıkları gerekçesiyle Koç grubu şirketleri olan Arçelik, Beko ve Grundig'e dava açtı.


Güney Kore resmi haber ajansı Yonhap'ın haberine göre söz konusu dava Almanya'da açıldı. LG, Arçelik, Grundig ve Beko markalarının bozdolaplarında kullanılan buz yapma teknolojisinin patentinin kendisinde olduğunu iddia ediyor.

LG'den Koç grubuna patent davası

İhlal davası açılan şirketler arasında Arçelik, Beko'nun Almanya'da bulunan şirketi Beko Deutschland GmbH ve Grundig bulunuyor. Dava Münih Bölge mahkemesinde önümüzdeki günlerde görülecek.

LG'den yapılan açıklamada şirketin buzdolaplarındaki buz yapma teknolojisinin söz konusu firmaların Avrupa'da sattığı buzdolaplarında kullanıldığı iddia ediliyor.

LG buz yapma teknolojisinin içinde 400 patent bulunduğunu söylüyor. LG'nin Fikri Mülkiyet Merkezi Başkan Yardımcısı Jeon Saeng-gyu fikri mülkiyet haklarını korumak istediklerini söyledi.

Yorumlar
Ali NezihTUR
Buz Davası ------------------ Türkler yapınca birçok şeyi tüm yabancılar şaha kalkıyor,onlar yapsa yeni buluş oluyor,altı üstü bir buz,dağların zirveleride buz ve kar yapıor,onlarada davalar açsınlarda görelim.
Cevapla
Ahmet
LG nin işleri bozuk herhalde
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.