Güncel

LG’nin CES 2020'de tanıtacağı ekranlar belli oldu

LG, CES 2020'de tanıtacağı ekranları teknoloji dünyasına duyurdu.

LG’nin CES 2020'de tanıtacağı ekranlar belli oldu

LG tarafından yapılan resmi açıklama ile şirketin CES 2020'de tanıtacağı yeni ekranlar belli oldu.

LG’nin CES 2020'de tanıtacağı ekranlar belli oldu

Teknoloji devi LG, CES 2020’de tanıtımını gerçekleştireceği ekranlar ile ilgili resmi bir açıklama yaparak yeni ekran teknolojileri hakkında bilgi verdi. CES 2020 kapsamında LG tarafından tanıtılacak yeni ekranlardan ilki uçaklarda kabin içlerinde yer alacak yeni nesil OLED ekranlar oldu. Oldukça ilgi çeken bu teknoloji ile ilgili LG yaptığı açıklamada yeni teknoloji sayesinde artık uçak seyahatlerinde insanlar kabin içindeki dar alan hissinden kurtularak daha ferah bir ortamda yolculuk yapabilecek.

Bu ekran teknolojisine ek olarak şirket %40 şeffaflığa sahip 55 inç Full HD Transparent yeni OLED ekranı açıkladı. Bu ekran teknolojisinin de yine uçaklarda kabinlerin bölmelerinde kullanılabileceğini aktardı. İki kenarından da bükülebilen 65 inç Ultra HD Bendable OLED ekran ve 13,3 inç Plastic OLED tablet teknolojisini de duyuran LG bu ekran teknolojilerinin ofisler de ve arabalarda rahatlıkla kullanılabileceğini belirtti.

Güney Koreli teknoloji şirketi 2 kanallı ses sistemi desteği olan yeni 88 inç 8K Cinematic Sound OLED ekranını, aşağı doğru katlanabilen 65 inç UHD Roll-Down OLED ekranını ve 48 inç OLED TV ekranını da CES 2020’de tanıtacağını açıkladı.

LG mobil teknolojilerde istediğini bulamadı!

Özellikle ev teknolojilerinde daha başarılı olan ve mobil teknolojiler konusunda istediği başarıya ulaşamayan Güney Koreli teknoloji devi LG CES 2020’de tanıtımını gerçekleştireceği yeni ekran teknolojileri hakkında resmi açıklama yaparak bir taraftan teknoloji dünyasını meraklandırırken bir taraftan da ekran teknolojisi alanında zirvede yer almayı hedeflediğini rakiplerine gösteriyor.

CES
Yorumlar
Sss
Lg oled panelleri organik ledlerden yapıyor bu da zamanla ekran yanmasına neden oluyor. Bu nedenle bir an önce inorganik oledlere geçiş yapması gerek..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.