Güncel

LG'nin son model beyaz eşyaları!

LG, ıfa 2013'de yeni ürünlerini tanıtmaya devam ediyor.

LG'nin son model beyaz eşyaları!

LG Electronics Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen IFA Fuarı’nda en yeni beyaz eşya ürünlerini ziyaretçilere tanıttı. Fuarda yer alan ürünler arasında enerji tasarrufu ve kulanım kolaylığı sunan gardrop tipi buzdolabı ile 12 kg. kapasiteli yeni eko-hibrid çamaşır yıkama-kurutma makinesi bulunuyor.

LG’nin yeni buzdolabı Door-in-Door/Pratik Kapı teknolojisi ile buzdolabının kapağını tamamen açmadan sıklıkla tüketilen yiyecek ve içeceklere kolaylıkla ulaşılıyor, böylece soğuk hava kaybı önlenerek enerji tasarufu sağlanıyor. Enerji tasarruflu alt dondurucusu ise No Frost özelliği ile yiyecekleri uzun süre taze tutabiliyor. Ürünün on yıl garantili Inverter Linear Compressor özelliği ise buzdolabının daha sessiz ve verimli çalışmasını sağlamasının yanı sıra,ciddi bir enerji tasarrufu sunuyor.

 1378982627_lgifabuzdolabi.jpg

LG buzdolabı, Hygiene Fresh ile yiyeceklerin tazeliğini hijyenik bir şekilde koruyabiliyor. Dört aşamalı özel filtre sistemi ile bakterileri %99.99 önleyerek, yiyeceklerin daha sağlıklı saklanmasını sağlıyor. LG buzdolabında ayrıca örgü tipi saklama kutusu bulunuyor. Ana buzdolabının içine konumlandırılmış bu bölümün Sıfır Derece Bölmesi ise et ve balık gibi yiyecekleri uzun süre taze tutabiliyor.

8 kg kurutma kapasitesi

LG’nin tanıtımını yaptığı 12 kg. kapasiteli yeni eko-hibrid çamaşır yıkama-kurutma makinesini diğer makinelere oranla yüzde 40 oranında daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor. Eko-Hibrid teknolojisine sahip ürün normal kurutma modellerinin yanı sıra kullanıcılara Air-drying özelliği sunuyor. 60 cmlik standart ölçülerine sahip makine, 12 kg’lik yıkama ve 8 kg’lık kurutma kapasitesiyle dikkat çekiyor.

 1378982641_lgifacamasir-makinesi.jpg

Diğer yandan Smart Diagnosis/Akıllı Teşhis teknolojisi sayesinde, makinede bir sorun oluştuğunda çağrı merkezine makineden gelen sinyal dinletilerek yaşanan problemin telefon ile anında tespit edilmesi mümkün oluyor.

Dünyada ilk defa LG tarafından geliştirilen Six Motion Direct Drive teknolojisi, tüm LG çamaşır makinelerinde olduğu gibi bu üründe de kullanılıyor. ‘Daha fazla hareket, daha iyi yıkama’ sloganıyla açıklanan Six Motion teknolojisi döndürme, çitileme, filtreleme, hassas çevirme, dövme ve çalkalama hareketleri yaparak çamaşır yıkama performansını artırıyor.

“Beyaz eşya ürünlerini seçerken, tüketiciler genellikle kullanım kolaylığı ve enerji tasarruf özelliği arıyor” diyen LG Electronics Beyaz Eşya Başkan ve CEO’su Seong-jin Jo sözlerine şöyle devam etti: “Avrupa’daki tüketicilerimizin ürünlerimizi güvenle kullanılacağına inancımız tam.”  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.