Güncel

Libra geliyor! Şimdi Bitcoin düşünsün!

Facebook'un uzun zamandır üzerinde çalıştığı kripto para birimi Libra önümüzdeki ay kullanıma sunulacak!

Libra geliyor! Şimdi Bitcoin düşünsün!

Güçlü bir sızıntıya göre, sosyal medya devi Facebook'un, adını sık sık duyduğumuz ve uzun zamandır üzerinde çalıştığı bilinen kripto para birimi Libra önümüzdeki Ocak ayında kullanıma sunulacak!

Bitcoin rakibi Facebook Libra için tarih verildi!

Facebook'un uzun süredir üzerinde çalıştığı ve kendi platformları içinde de kullanılması beklenen kripto para birimi Libra; PayPal, Mastercard, Vodafone ve eBay olmak üzere kurucu üyelerinin 2019'un sonlarında projeden ayrılması sebebiyle zorlu bir süreç yaşamıştı. Ancak şirketin Libra'yı, Ocak ayının başlarında daha sınırlı bir formatta piyasaya sokmaya hazırlandığına dair yeni bir iddia ortaya atıldı.

İddianın kaynağı ise Financial Time oldu. O nedenle bu iddiayı kuvvetli bir ihtimal olarak değerlendirebiliriz. Financial Times'ın bu iddiasını, adını açıklamadığı 3 farklı kaynağa dayandırdığı ifade edildi. Ancak bu kaynakların tamamı hakkında bir açıklama yapılmış değil. 

Kaynaklardan birine göre sosyal medya devi Facebook, Libra için İsveç'te bulunan finansal makamlara başvuruda bulunmuş durumda. Fakat şu ana kadar Facebook'tan bu gelişmeye dair herhangi bir resmi açıklama yapılmadığını belirtelim. Ayrıca Facebook yetkileri söz konusu haber ile ilgili gelen soruları da yanıtsız bıraktı. Yetkililerin bu iddiaları yalanlamayarak sessiz kalması ise bu iddiayı kuvvetlendirmiş durumda.

Libra geliyor! Şimdi Bitcoin düşünsün! - Resim : 1

Libra nedir?

Sosyal medya devi Facebook'un, Bitcoin'e rakip olarak sunmaya hazırlandığı kripto para birimidir. Söz konusu kripto para biriminin “küresel bir para birimi ve finansal altyapı sistemi” olacağını savunan şirketin, Libra'yı kendi platformları içinde de kullanması bekleniyor.

Sizler Libra hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Libra Bitcoin'e rakip olabilecek mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
En iyi para nakit para dir. Parayı elimizde görür dokunursunuz. Sanal ortamın parasına asla güvenmiyorum.
Cevapla
etheryum cu
7.800 liralık etheryum aldım 3.835 den 4 gün içinde 4.800 den sattım 9.600 liraya 1.800 kar akif bro millet oturduğu yerden parasıyla para kazanıyo benim meblağ onların yanında 1adet çekirdek
Cevapla
Akif Bro
kripto paralar neden bu kadar abartılıyor?
Cevapla
barış
kripto paranın abartıldığını düşünmüyorum şöyle düşünmenizi istiyorum normalde sadece ülkeler para basabilir ama bu sistemde herkes basabilir paranın takibini yapmak imkansız eski ödeme sistemleri yerine daha modern ödeme sistemleri geliyor yani para hakkında bildiğin her şey değişiyor bunu bilmek bile insanı korkutmaya ve heyecanlandırmaya yetiyor bence
💎G@kko💎
Sankim birez bizim para birimimize özenmiş givi
Cevapla
X Artık Biliniyor
Cahillik en büyük mutluluktur.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.