Lohan, davaya gerekçe olarak oyunun beşinci sürümünde yer alan Lacey Jonas karakterini gösterdi. Lohan'ın dış görünüşüne çok benzeyen karakter, oyunda opsiyonel bir görev açıyor. Görevi kabul eden oyuncular, Lacey'yi arabalarına alıp paparazzilerden kaçmasına yardım ediyor.

Arabaya "Saçım nasıl?" demeden binmeyen Lacey, paparazzilerden kaçarken de ünlü olmanın zorlukları, boşanmış olan ebeveynleri ve anoreksik yaşam tarzı hakkında sürekli olarak şikayetlerde bulunuyor.

Lindsay Lohan'ı anımsatan bu detayların dışında, Lohan'ın bir dönem yaşadığı Chateau Marmont adlı otel de oyunda görülüyor. Batı Hollywood'da bulunan Chateau Marmont, geçtiğimiz yıllarda Lohan'ın otele girişini konaklama ücretini ödemediği gerekçesiyle yasaklamıştı...

Lohan'ın mahkemeye verdiği Rockstar Games ve Take-Two şirketleri için bu tip bir dava ilk değil! Daha önce çeşitli ünlülerin benzer davalarla hedef aldığı Rockstar, bir hayal ürünü olan GTA'nın böyle suçlamalar karşısında korunduğunu söyledi. Yazılım şirketi Take-Two ise henüz bir açıklamada bulunmadı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.