Güncel

LinguaLeo'dan Girişimcilere Özel Startup İngilizce Kursu

LinguaLeo, Startup’lar için hazırladığı yeni kursunda kendi şirketini kurmak ve uluslararası alanda var olmak isteyen tüm girişimcilerin İngilizcelerini geliştirerek dünyaya açılmalarını amaçlıyor.

LinguaLeo'dan Girişimcilere Özel Startup İngilizce Kursu

Yeni bir iş kurarken ve geliştirirken, İngilizce’nin önemini göz ardı etmek artık neredeyse imkânsız. Türkiye’de kurulan yeni şirketlerin ve inovatif fikirlerin uluslararası pazarlara açılmasında İngilizce bilmek temel rol oynuyor. Online platformlarda İngilizce öğrenmeyi ve geliştirmeyi sağlayan LinguaLeo, girişimcilerin diğer girişimcilerle, ortaklarıyla veya yurt dışındaki yatırımcılarla iletişim kurabilmelerine yardımcı olmak amacıyla ‘English for Startups’ı geliştirdi. Startup dünyasında sık kullanılan ve ihtiyaç duyulan terimleri tek bir sözlükte bir araya getiren ‘English for Startups’ startup’ın ne olduğu, startup ekosistemi, startup iç dinamikleri, bir şirket kurarken kullanılan modeller ve stratejiler, startup’ların yaşam döngüsü ve startup fikirleri için kaynak bulmak gibi başlıklara odaklanıyor.

1414409406_nesen-yucel.-lingualeo-turkiye-sorumlusu.jpg

LinguaLeo Türkiye Sorumlusu Nesen Yücel, konuyla ilgili açıklama yaparak “Startup şirketlerinin uluslararası pazarlardaki başarısı, uluslararası anlamda networking yetenekleri ve sinerji yaratma kapasitelerine bağlı olarak gelişiyor. Örneğin LinguaLeo, uluslararası alanda Kasım ayı itibariyle 10 milyon üyeyi aşmış bir platform olmakla beraber, oldukça başarılı bir startup örneği. Startup dönemini geride bırakmış olsa da, dil öğrenme ve evrensel düşünmenin öneminin canlı örneği olarak bir başarı hikayesi sunuyor. LinguaLeo’dan yola çıkarak, girişimcilerin dünyaya açılırken İngilizce iletişim engelini ortadan kaldırmak istedik ve startup’lara özel bir kurs hazırladık. Umuyoruz ki Türkiye’deki girişimciler, kendilerine özel hazırlanan bu kurstan faydalanırlar ve başarılarına katkımız olur” dedi.

1414409421_lingualeodan-girisimcilere-ozel-startup-ingilizce-kursu.jpg

Startup İngilizce Kursu’nda, işitsel, görsel ve yazılı ders materyalleri aracılığıyla örnekler üzerinden konular işleniyor ve terimlere hakim olunması sağlanıyor. Tüm bölümlerde öğrenme sürecinin cazip ve etkili olmasını sağlamak için interaktif alıştırmalar da yer alıyor. Kurs, kullanıcıların sözcükleri daha sonraki alıştırmalarda tekrar etmesi sağlanarak yeni kelimelerin öğrenilmesine de yardımcı oluyor.

Yorumlar
Yılmaz Irmak
İngilizce öğrenmek globole açılmak için çok önemli. Bunun için Speakingline uygulaması ile sık sık İngilizce pratik yapıyorum.. Çokta işe yarıyor. Sizede tavsiye ederim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.