Güncel

LinkedIn kaç Turkcell ediyor?

Microsoft, dünyanın en büyük profesyonel iletişim ağı olan LinkedIn'i 26,2 milyar dolar karşılığında satın aldı.


Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Microsoft, dünyanın en büyük profesyonel iletişim ağı olan LinkedIn'i 26,2 milyar dolar karşılığında satın aldı. Böylece sosyal medya ağları alanında da rekora imza atıldı.

paralimanı.com'da yer alan habere göre, İSO 500 giren Türk şirketlerinin piyasa değerleri Linkedin'in çok altında kaldı. Öyleki Linkedin, piyasa değeri 5 milyar 613 milyon dolar olan Tüpraş'ın 4,5 katı, piyasa değeri 8 milyar dolar olan Turkcell'in 3 katı, piyasa değeri 10 milyar 664 milyon dolar olan Akbank'ın 2.5 katı ve piyasa değeri 4 milyar 205 milyon dolar olan Ford Otosan'ın 6 kati daha yüksek fiyattan alıcı buldu.

LinkedIn hisseleri anlaşmanın duyurulmasının ardından yüzde 48 yükselirken, Microsoft hisseleri yüzde 1'in altında düşüş gösteriyor.

GEÇTİĞİMİZ YIL HİSSESİ 269 DOLARDI

Dünyanın en büyük profesyonel ağı olan LinkedIn’in hisseleri bir yıl önce 269 doları görecek kadar uçsa da bu yıl başında 100 dolar seviyesine kadar düşmüştü.

Bu satın alma haberi üzerine Twitter hisselerinin yüzde 5 kadar yükselmesi ise işin dikkat çeken diğer bir boyutu.

433 MİLYON KİŞİ ÜYE

* LinkedIn’in üye sayısı 433 milyon, yıllık büyüme oranı yüzde 19

* Aylık tekil ziyaretçi sayısı 105 milyon, yıllık büyüme oranı yüzde 9

* Yüzde 60 oranında mobil kullanım var ve büyüme oranı yüzde 49

* Çeyrek başına 45 milyardan fazla sayfa görüntüleme sayısı, yıllık büyüme oranı % 34

* 7 milyondan fazla aktif iş ilanı var ve yıllık büyüme oranı yüzde 101

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.