Bursa'nın İnegöl ilçesindeki 10.sınıf öğrencisi Muhammet Ubeyd Aytekin, kendi harçlıklarıyla araba yaptı. Ama öyle bildiğimiz sıradan arabalardan değil, bu arabanın çalışması için ne anahtar, ne parmak izi, ne de kart işe yapıyor. Çünkü bu araba USB belleğin içindeki yazılım ile çalışıyor.

70 km hız yapabilen araç şu anda iki kişilik, iler ve geri olmak üzere iki vitesli. Ayrıca marka ismi olarakta Muhammet kendi isminin baş harflerini kullanmış ve MUA-TR-99 ismini vermiştir.

Arabanın ve flash belleğin içinde bir yazılım olduğunu, girişe taktığınızda arabanın çalıştığını söyleyen Muhammet, kendi imkanlarıyla iki ayda tamamladığını söylemiş. Aracı almak isteyenlerinde olduğunu söyleyen 10.000 TL teklif aldığını söyledi. Bakalım Usb ile çalışan MUA-TR-99 model araç ne kadar tutulacak yada ilgi çekecek. Muhammet' i özverili çalışmalaırından dolayı tebrik ederiz.

Bursa İnegöldeki bir imam hatip öğrencisi USB Bellek ile çalışan araba yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.