Liseli gençlere yönelik Kelebek Etkisi Liderlik Projesi tamamlandı

Düşün Taşın Derneği'nin liseli öğrencilere teknolojiyi doğru kullanmayı ve liderliğin ne olduğunu öğretmeyi hedeflediği Kelebek Etkisi Liderlik Projesi tamamlandı.

Liseli gençlere yönelik Kelebek Etkisi Liderlik Projesi tamamlandı

 Düşün Taşın Derneği'nin İstanbul / Bayrampaşa'daki lise öğrencilerine yönelik yaptığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Kelebek Etkisi Liderlik Projesi tamamlandı. Düşün Taşın Derneği bu proje kapsamında Bayrampaşa'daki 13 lisede liseli öğrencilere Proje Yazma, Sosyal Medya ve Teknoloji, Girişimcilik ve Gönüllülük eğitimleri verdi. Yaklaşık 1000 öğrencinin katıldığı bu eğitimlerde liseli öğrencilerden proje yazmaları istendi ve aralarından seçilen 27 öğrenci Kelebek Etkisi Liderlik Projesi'nin final programı için Konya'ya götürüldü.

1452613865_3.jpg

Düşün Taşın Derneği günümüzde sosyal medya ve teknolojinin yoğun kullanılmasına rağmen bilinçsizce kullanıldığını düşünerek İstanbul'daki eğitim programında Sosyal Medya ve Teknoloji seminerinde gençlere sosyal ağların amaçlarını, iş profesyonelleri için tasarlanan LinkedIn ağını, bulut sunucuları ve aktif vatandaş olmanın ne olduğunu anlattı. Aynı zamanda öğrencilere gönüllülük, girişimcilik ve proje yazma eğitimlerini de verdi.

Derneğin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Selim Çavuş, Düşün Taşın Derneği'nin Bayrampaşa ilçesinden çıkarak tüm dünyaya hitap eden projeler ürettiği ve derneğin doğduğu Bayrampaşa ilçesine yönelik bir proje yapmak istediklerini belirtti.

1452613903_2.jpg 

Konya programına katılmaya hak kazanan 27 öğrenci Konya'daki 5 yıldızlı bir otelde konaklayarak eğitimler aldı. Liderlik ve Takım Çalışması Eğitimini Yazar ve Yaşam Koçu Fırat Çakır'dan, Proje Döngüsü Eğitimini Serkan Çolakoğlu'ndan ve Beden Dili Eğitimini Özlem Çakır'dan alan liseli öğrenciler burada aynı zamanda projelerini sergilediler. Konya final programının açılış programına AKP İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge ve Konya Valisi Muammer Erol öğrencilerin eğitim aldığı salonda Kelebek Etkisi Liderlik Projesi öğrencileriyle buluştu, öğrencilerin projelerini dinledi ve öğrencilerle sohbet etti. Liseli öğrenciler Konya programının ilk akşamı Genç MÜSİAD'ın verdiği yemekte genç iş adamlarıyla konuştu ve onların hikayelerini dinledi.

1452613924_1.jpg

Bir sosyal sorumluluk projesi olan Kelebek Etkisi Liderlik Projesi Türkiye'de gençlerin sosyal medya ve teknolojiyi doğru kullanmasını ve girişimci olarak fikirlerini projeye dönüştürebilmelerini amaçlıyor. Konya programının son gününde Konya'da Mevlana Müzesi'ni, Kelebek Vadisi'ni ve Konya Bilim Merkezi'ni ziyaret eden gençler ardından İstanbul'a geri döndü. Proje Koordinatörü Şura İşçi, Proje Ekibi Lideri İsmail Kaya, Emre Saka ve diğer Düşün Taşın Derneği üyelerinin gönüllü olarak görev aldığı Kelebek Etkisi Liderlik Projesi Konya programı sona ermiş oldu.

1452614185_dusun-tasin-odul-toreni.jpg

İstanbul'da Düşün Taşın Derneği'nin düzenlediği derneğin 6.yılının kutlama programında öğrencilere projeye katılım madalyaları verildi. Selim Çavuş Kelebek Etkisi Liderlik Projesi kapsamında proje gönderilen gençlerle irtibatlarını sürdürmek istediklerini belirtti.