Güncel

Litecoin'e günde 1 milyar dolar giriş; LTC 100 $'ı bulacak mı?

Litecoin ( LTC ), satın alma baskısını sürdürürken önemli kazanımlar elde ediyor. Günde 1 milyar dolar giriş gerçekleşen LTC 100 $'ı bulacak mı?

Litecoin'e günde 1 milyar dolar giriş; LTC 100 $'ı bulacak mı?

Litecoin ( LTC ), FTX kripto para borsası çöküşünün neden olduğu mevcut piyasa gerilemesine karşı hareket ediyor ve satın alma baskısını sürdürürken önemli kazanımlar elde ediyor. Gerçekten de, 13. sıradaki kripto para piyasası da kilit zincir üstü aktivite oluşumunda kazanıyor. 

Litecoin'e günde 1 milyar dolar giriş; LTC 100 $'ı bulacak mı?

Mevcut durumda, LTC 78.94 dolardan işlem görüyor ve 24 saat içinde %28'in üzerinde kazanç kaydediyor. Haftalık grafikte varlık %35 değer artışı kaydetti.

Litecoin'e günde 1 milyar dolar giriş; LTC 100 $'ı bulacak mı? - Resim : 1

Litecoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Litecoin'in performansı, tokeni değerlemede mem kripto para birimi Shiba Inu'yu ( SHIB ) geçecek şekilde yükseltti. Bu doğrultuda, LTC'lerin basın zamanına göre piyasa kapitalizasyonu, son 24 saatte ortaya çıkan yaklaşık 1 milyar dolarlık sermaye girişi ile bir haftada yaklaşık 1.46 milyar dolar ekleyerek 5.64 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Litecoin'e günde 1 milyar dolar giriş; LTC 100 $'ı bulacak mı? - Resim : 2

Litecoin bir günlük piyasa değeri tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Litecoin neden yükseliyor? 

Devam eden LTC yükseliş eğilimi, halving olayları öncesinde varlık için tarihsel fiyat hareketini yansıtıyor. Özellikle, Ağustos 2015 ve Ağustos 2019 yarılanması için varlık, olaydan aylar önce yükseliş ivmesi sergiledi. Bir sonraki LTC yarılanmasının Ağustos 2023'te yapılması planlanıyor.

Aynı zamanda Litecoin ağı, artan varlık birikimini gösteren Sanitment verileriyle artan ağ etkinliğini kaydediyor. Aynı zamanda, en son LTC kazançları, varlığın fiyatının Bitcoin'in ( BTC ) değerine karşı yeni bir yılın en yüksek seviyesine çıkmasına neden oldu.

“Litecoin'in fiyat artışı bazılarınızı şok etmiş olabilir, ancak büyük adres birikimi izlemenin anahtarı oldu. Platform, 23 Kasım'da  bir tweet'te, geçtiğimiz iki hafta içinde 1 ila 100 bin LTC tutan adreslerin, Mayıs ayından bu yana ilk fiyat artışı olan 80 doların üzerine çıkma yolunda 43,4 milyon dolar biriktirdiğini belirtti.

Litecoin'e günde 1 milyar dolar giriş; LTC 100 $'ı bulacak mı? - Resim : 3

Liteccoin adres varlık tablosu. Kaynak: Santiment

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.